25 Mayıs 2019

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

haber/IMG_20190424_173306.jpg

ALİ KÜNCÜLÜ ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ SANKO ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. DAĞLI’YI ZİYARET ETTİ

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, Ali Küncülü Ortaokulu öğrencileri SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı’yı ziyaret etti.

 

EMSA SANKO (Avrupa Tıp Öğrencileri Birliği) tarafından organize edilen ziyarette, Ali Küncülü Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Metin Bayram ve Genel Sekreter Dr. Yusuf Ziya Yıldırım da hazır bulundu.

 

Rektör Prof. Dr. Dağlı ve üniversite yöneticileriyle sohbet eden öğrenciler, üniversite ortamıyla ilgili sorular yöneltti. Prof. Dr. Dağlı, “Üniversiteler, gençlerin büyüdüğü yani çocukluktan çıkıp, birey olarak kendilerini fark ettikleri yerlerdir” dedi.

 

Üniversitelerin görevlerinin gençlere mesleki bilgi verme yanında onları hayata hazırlamak olduğunu belirten Prof. Dr. Dağlı, tıp ve sağlıkla ilgili meslekleri seçerken, gönüllülüğün ve bu meslekleri sevmenin çok önemli olduğunu söyledi.

 

Prof. Dr. Dağlı, “Mutlaka hepinizin hayalleri olsun. Bu hayallere ulaşma konusunda öğretmenleriniz ve aileniz en büyük rehberleriniz” önerisinde bulundu.