05 Nisan 2020

Alperen Ocakları’ndan Nizip’teki ‘Çin Kültürü’ sergisine tepki

haber/timthumb.jpeg

Alperen Ocakları’ndan Nizip’teki ‘Çin Kültürü’ sergisine tepki Kurtuluş Savaşı’nda yaptığı kahramanlıklarla Gazi unvanı alan Gaziantep Nizip’te “Çin Kültürü Sergisine” Gaziantep Alperen Ocakları’ndan tepki geldi.

Haber Nida olarak dün haberini yapmış olduğumuz, Gaziantep Nizip’te Hasan Çapan Anadolu Lisesi’nde “Çin Kültürü Tanıtım Kitapları ve Fotoğraf Sergisi” rezaletine Gaziantep Alperen Ocakları tepki gösterdi.

Gaziantep Alperen Ocakları il başkanı Tuncay Uzdilli, Doğu Türkistan’da milyonlarca Müslüman Türk’e soykırım uygulayan kızıl Çin’in kültürüne Müslüman Türk milletinin ihtiyacı olmadığını söyledi.

Uzdilli; “Maalesef son günlerde ülkemizde artan Çin etkisi ile Doğu Türkistanlı kardeşlerimizi üzen olaylar yaşanmaktadır. Belediyelerin imzaladığı kardeşlik protokollerinin ardından, Gaziantep Nizip’te yapılacak olan bu sergiyi hiçbir Müslüman Türk kabul etmez. İşgalci Çin Doğu Türkistan’da Türk kültürünü yasaklarken, orada bulunan din ve kan kardeşlerimize soykırım uygularken burada ateist Çin kültürünün reklamını yapmak, Doğu Türkistanlı kardeşlerimize ihanettir. Biz Gaziantep Alperen Ocakları olarak gerekli girişimlerde bulunduk ve bu rezaletin durdurulması talebimizi ilettik. Doğu Türkistan’da milyonlarca Müslüman Türk Toplama Kamplarında işkence görürken, Gaziantep’te işkencecilerin reklamını görmek istemiyoruz.” Dedi.

 

 

Türkiye-Çin Dostluk (!) Vakfı tarafından Gaziantep Nizip’te Hasan Çapan Anadolu Lisesi’nde “Çin Kültürü Tanıtım Kitapları ve Fotoğraf Sergisi” adı altında yapılacak rezaletin bir an önce durdurulması çağrısını bir kez daha yineliyorum. Kaynak Haber nida. Com