02 Nisan 2020

Aslan'a Bir Kötü Haber Daha!

Galatasaray'da sakatlıkların bir türlü yakasını bırakmadığı Hamit Altıntop'dan bir kötü haber daha geldi.

haber/13.jpg

Milli futbolcunun, dün yapılan antrenmanda Koray Günter'le girdiği mücadelede bileğine aldığı darbe sonucunda ayak bileğinde kırık olduğu ortaya çıktı.

Bu sezon başında iç menisküsünde oluşan yırtık nedeniyle uzun süre takımdan ayrıl kalan 33 yaşındaki futbolcu, son dönemde takımla antrenmanlara çıkmaya başlamıştı. 

Yaşanan bu sakatlık sonrası Altıntop'un sezonu kapatması bekleniyor.

Yıldız futbolcu böylece 2015-2016 sezonu itibariyla Sarı-Kırmızılı formayla resmi maça çıkma şansını kaybedecek.

Galatasaray'da 4'üncü sezonunu geçiren Hamit Altıntop, bu süre zarfı içerisinde kalça, uyluk, diz, kas ve adele sakatlıkları geçirdi.

Geçtiğimiz sezon kazanılan şampiyonlukta özellikle son virajda tecrübesiyle önemli rol oynayan deneyimli futbolcu, 2013-2014 sezonunda ise kalçasından geçirdiği operasyon nedeniyle ligde yalnızca 5 maçta forma giyebilmişti.

Hamit Altıntop'un, sezon sonu Galatasaray'la olan sözleşmesi sona eriyor.

Resmi açıklama yapıldı

Galatasaray, Hamit'İn sakatlığıyla ilgili internet sitesinden resmi açıklamayı da yaptı.  Açıklamada; "Dün yapılan idmandaki bir ikili mücadele sırasında sağ ayak bileğine aldığı darbe sonucu sakatlanan Hamit Altıntop’un ayak bileğinde darbeye bağlı posterior malleol kırığı oluştuğu tespit edildi. Oyuncumuzun tedavisine başlandı" denildi.Galatasaray'da sakatlıkların bir türlü yakasını bırakmadığı Hamit Altıntop'dan bir kötü haber daha geldi.