19 Ağustos 2019

Bayram öncesi araçlar hazırlandı

haber/Screenshot_20190602_101917.jpg

Bayram öncesi araçlar hazırlandı 

Gaziantep'te yaz lastiği satışları 4 kat arttı
 
Hem yaz aylarının gelmesi hem de hafta sonuyla birleşen uzun bayram tatili, otomobil lastiği ve otomobil bakım ürünlerinin satışını artırdı. Türkiye'nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor'un verilerine göre, bu yıl Ramazan Bayramı öncesine denk gelen mayıs ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla Gaziantep'te otomobil lastiği satışları 4 kat arttı.
 
Bayram tatiline otomobilleriyle çıkacak olanlar hazırlıklarını tamamladı. Yaz lastiği uygulamasının başlamasıyla birlikte hafta sonuyla 9 güne ulaşan uzun bayram tatili de otomobil lastiği ve otomobil bakımı ürünlerinin satışlarını yükseltti.
 
Türkiye'nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor'un paylaştığı verilere göre, Gaziantep'te mayıs ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla otomobil temizlik ürünlerinin satışları 17 kat artarken, otomobil yağında da 7 kat artış yaşandı. Otomobil lastiği satışları ise 4 kat artış gösterdi.   
 
“Güvenli ve konforlu bir seyahat için hazırlıklar tamam”
Satışlarda yaşanan artışı değerlendiren GittiGidiyor Ticari Direktörü Bülent Elçin, “9 günlük Ramazan Bayramı öncesinde tüketicilerin hazırlıklarını tamamladıklarını görüyoruz. Kendi araçlarıyla tatile çıkacak olanlar, güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat edebilmek için otomobil temizlik ekipmanları ve ürünleriyle birlikte yaz lastiklerine ilgi gösterdi” dedi. Elçin, ayrıca 1 Nisan'da uygulanmaya başlayan yaz lastiği uygulamasının da otomobil lastiği satışlarına etki ettiğini belirtti.
 
Yaz lastiği alırken dikkat edin
Otomobil lastiklerinin sürüş deneyimi için önemine değinen Elçin, yaz lastiklerinin yüksek performans lastiği olarak da bilindiğini söyledi. Elçin, ayrıca yaz lastiği seçerken yaşanılan bölgenin iklimine ve otomobillerin üreticileri tarafından önerilen ebatlara dikkat edilmesi gerektiğini aktardı.