26 Eylül 2020

CHP Gaziantep'ten Kılıçdaroğlu'na tam destek

haber/55548ea6a781b60bf47ef238.jpg

 

CHP Gaziantep İl Yönetim Kurulu Üyeleri İl Başkanı Hayri Sucu başkanlığında ve Kurultay Delegeleri CHP 37. Büyük Kurultayı öncesi bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirerek, İktidar Kurultayında Genel Başkana destek verecekler.

CHP Gaziantep İl Yönetim Kurulu Üyeleri İl Başkanı Hayri Sucu başkanlığında ve Kurultay Delegeleri CHP 37. Büyük Kurultayı öncesi bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tam destek verilmesi kararının yanı sıra Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliği içinde kimlerin destek verileceği de kararlaştırıldı.

Yapılan toplantı sonrası ortak olarak yapılan açıklamada, “Türkiye’nin ve Gaziantep’in yoksulları saraydaki şatafatı görüyor. Sayıları milyonları bulan işsizler kul hakkının ve liyakati hiçe sayan kayırmaları görüyor, bu düzeni değiştirmek için gün sayıyor. Değişim yakındır. Değişimin ayak sesleri Cumhuriyet Halk Partisi’nin “İKTİDAR KURULTAYIDIR”. Bu nedenle 25 / 26 Temmuz tarihlerinde Ankara Bilkent Odeon Konser Salonunda yapılacak olan CHP 37. Olağan Büyük Kurultayında Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’na tam destek sağlanması konusunda oy birliği ile karar alınmıştır. Ayrıca toplantıda Gaziantep İl Örgütünü temsilen Parti Meclisi için 23. ve 26. Dönem CHP Gaziantep Milletvekilimiz Sayın Akif EKİCİ’nin, Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliği için ise Av. Deniz ATAR’ın önerilmesi kararlaştırılmıştır.”