02 Nisan 2020

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Köse Gaziantep'te

haber/Image 2019-09-02 at 16.11.41.jpeg

    Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse Adalet ve Demokrasi yolculuğu toplantısı kapsamında Gaziantep’i ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Adalet ve Demokrasi yolculuğu toplantısı kapsamında Gaziantep’i ziyaret etti.

Genel Başkan Köse Umut Her Yerde Projesi amacının, Türkiye’de kadınlara yönelik yerel ve genel kadın politikalarının oluşturulmasına ve geliştirilmesine katkı sunmak, bölgesel sorunlar ve çözüm önerilerine ulaşmak olduğunu söyledi.               Yöre halkıyla buluşmak ve güçlü bir kadın örgütü oluşturabilmek amacıyla Kadın Kolları Genel Başkanlığı tarafından hazırlanan Umut Her Yerde Projesi kapsamında CHP Kadınları Anadolu yollarındaki “Adalet ve Demokrasi” yolculuğunun tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Genel Başkan Köse, çalışmalar kapsamında düzenlenecek olan, kadın dernekleri platformları, STK’lar ve Kadın Kolu Başkanları ile yapılan bölge toplantılarında ve bölge çalışmalarında etkinliği artırmak, örgüt içinde iletişim ve eşgüdüm sağlamak, dayanışma ve yardımlaşma ruhunu artırmakla beraber; umudu, inancı, güveni, adaleti, barış ve demokrasiyi örgütlemek amacıyla Umut Her Yerde Projesi’nin başlatılması kararının alındığını söyledi.

CHP Halk Partisi İl Binasında Fatma Köse’yi CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir, CHP Gaziantep İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Kara ve kadın yöneticiler karşıladı.

İl Başkanı Lütfü Demir Kadın Kolları Genel Başkanının böyle anlamlı bir proje kapsamında Gaziantep’i ziyaret etmelerinden mutluluk duyduğunu belirterek İl Örgütü olarak projeye tüm katkılarını sunacaklarını dile getirdi.

İl Başkanı Demir ; “Ülkemizdeki adalet ve demokrasi değerleri her geçen gün daha da zayıflamakta,ekonomik kiriz ve mülteci sorunu şehrimizde en yoğun olarak yaşanmaktadır.