20 Ocak 2021

Covid 19 PCR Testi Anka Hastanesinde 250 TL

haber/AddText_11-27-08.28.12.jpg

Covid 19 PCR Testi Anka Hastanesinde 250 TL

Son zamanlarda özel hastanelerde yapılan Covid 19 PCR Testiyle ilgili gelen şikayetler üzerine Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yazılı bir açıklama yapılarak söz konusu testin Sağlık Müdürlüğü tarafından yetkilendirilen Özel ANKA hastanesi, Özel SANKO hastanesi, Özel MEDİKALPARK hastanesi ve Özel SEVGİ Hastanesinde 250 TL ücretle Bakanlığımız tarafından kesin tanı kabul edilen PCR testini yaptırabilirler ifadesi kullanıldı.

mask
 
 

 

Son zamanlarda özel hastanelerde yapılan Covid 19 PCR Testiyle ilgili gelen şikayetler üzerine Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yazılı bir açıklama yapılarak söz konusu testin Sağlık Müdürlüğü tarafından yetkilendirilen Özel ANKA hastanesi, Özel SANKO hastanesi, Özel MEDİKALPARK hastanesi ve Özel SEVGİ Hastanesinde 250 TL ücretle Bakanlığımız tarafından kesin tanı kabul edilen PCR testini yaptırabilirler ifade edildi.

 Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada. “Covid - 19 kesin tanısı Sağlık bakanlığı tarafından yapılan RT- PCR sürüntü testi ile konmaktadır. Bu test şüpheli şikayetleri olan vatandaşlarımıza doktor kararı ile ücretsiz yapılmaktadır. Ayrıca tarama amaçlı veya isteğe bağlı olarak yetkilendirilmiş hastanelerimizde 250 TL ücretle yapılmakta bunun üzerinde ücret talep edilememektedir” ifadeleri kullanıldı.

Covid tanısı sadece PCR testiyle mümkün 

Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada bazı özel hastaneler tarafından yayılan PCR testi dışındaki testlerin tanı niteliği taşımadığı da ifade edilerek “Ancak çoğu özel Hastanemizde ön test niteliği taşıyan daha hızlı sonuç veren çeşitli antijen ve antikor testleri yapılmaktadır. Bu testler kesin tanı niteliği TAŞIMAZ. Bu nedenle bakanlık HSYS SİSTEMİ tarafından  kabul edilmiyor. İsteğe bağlı Covid sürüntü testi yaptırmak isteyen vatandaşlarımız il Sağlık Müdürlüğümüz tarafından yetkilendirilmiş Özel ANKA hastanesi, Özel SANKO hastanesi, Özel MEDİKALPARK hastanesi ve Özel SEVGİ Hastanesinde 250 TL ücretle Bakanlığımız tarafından kesin tanı kabul edilen PCR testini yaptırabilirler.” İfadelerine yer verildi.