25 Mayıs 2020

Demir'den Cumhuriyet Bayramı mesajı

haber/IMG_20191028_195104.jpg

CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir, Cumhuriyetin ilanının 96. yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

"Ülkemizin son günlerde içerisinden geçtiği durum göstermektedir ki, birliğe, beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır." diyen Demir, mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Bugün ülkemizin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96’ıncı yıldönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde milletimizin azmiyle yürütülen Milli Mücadele’nin ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, dünya tarihinin önemli başarılarından biridir. Bugün, bağımsız, özgür bir devlet olarak yeniden ayağa kalktığımız, demokratik, sosyal bir hukuk devleti şekliyle Cumhuriyeti kurduğumuz gündür. Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesi ile En Büyük Bayram günüdür.

Ülkemizin son günlerde içerisinden geçtiği durum göstermektedir ki, birliğe, beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır. Sahip olduğumuz vatan sevgisi ve özgürlük aşkı, dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir. Cumhuriyet evlatları olarak bizler, devrimlerin ışığında, ülkemizi aydınlık ve çağdaş geleceğe taşıyacağız. Cumhuriyet şehitleri tarafından halkımıza ve bizlere emanet edilen, laik,  demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı olan vazgeçilmez sorumluluklarımızın bilincindeyiz.