24 Eylül 2020

GAÜN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK o

haber/IMG_20191121_122708.jpg

 

GAÜN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK

 

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Genç Kızılay Topluluğu tarafından GAÜN Merkezi Yemekhane Önünde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına katılan Rektör Prof. Dr. Ali Gür, kan bağışında bulunarak kampanyaya destek verdi.

 

Kampanyanın açılış töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Ali Gür, “Verdiğiniz kan bir gün gelir annenize, babanıza, kardeşinize, eşinize, dostunuza ihtiyaç duyabilirsiniz. Sizin verdiğiniz kan en yakınınıza gidecek. Başkalarının verdiği kan da size ilaç olacak” dedi.

 

GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, özellikle bir hekim olarak dönem dönem kan verdiğini çünkü insanın vücudunun kan elemanları başta olmak üzere yenilenmeye ihyacı olduğunu belirterek, bu yenilenme süreci içerisinde kan verildiğinde daha sağlıklı olduğumuzu söyledi. Prof. Dr. Gür konuşmasında şunları söyledi: “Kan vermek insanı yormaz tam tersine, birçok noktada yenilenmeyi gerektirir. Sizden ricam, bu konuda hiç çekinmeden rahatlıkla kan verebilirsiniz. 6 ay gibi bir süre zarfında kan verebilirsiniz ancak belli hastalıkları olanlar vermeyebilir. Verdiğiniz kan bir gün gelir annenize, babanıza, kardeşlinize, eşinize, dostunuza ihtiyaç duyabilirsiniz. Sizin verdiğiniz kan en yakınınıza gidecek. Başkalarının verdiği kan da size ilaç olacak. Özellikle Kızılay başta olmak üzere kan tedariki noktasında ulusal düzlemde her türlü ihtiyacı gideren en sıkıntılı süreçlerde, deprem gibi büyük afetlerde her zaman yanı başımızda olan ulusal ve uluslararası hizmet sunan Kızılay’a her türlü kan bankası oluşumunda destek vermemiz gerekiyor.”