25 Mayıs 2020

Gazişehir'in ismi resmen değişti

haber/Screenshot_20191002_142105.jpg

 

Gazişehir Gaziantep’in ismi resmen değişti. Kulüpten yapılan açıklamada 1 Ekim 2019 itibariyle takımın yeni isminin TFF’nin de onayıyla Gaziantep Futbol Kulübü Anonim Şirketi olduğunu bildirildi.

Spor Toto Süper Lig’de şehrimizi başarıyla temsil eden Gazişehir Gaziantep’in ismi resmen değişti. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen kongrede kulübün yeni adının Gaziantep Futbol Kulübü olarak değiştirilmesi kararı alınmıştı.

Yapılan değişiklikle kırmızı siyahlı kulübün yeni ismi Gaziantep Futbol Kulübü Anonim Şirketi oldu. Kulüpten yapılan açıklamada, isim değişikliğinin TFF tarafından da onaylandığı bildirilerek, şu ifadelere yer verildi: “15 Haziran 2017 tarihinde Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü olarak çıktığımız yolda, takımımızın adı Gaziantep Futbol Kulübü olarak değişmiştir.  Kurulduğumuz ilk günden bu yana ana hedefi “Gaziantep şehrimizi başarılarla ve adına yakışır bir şekilde temsil etmek” olan kulübümüz şuan Süper Lig’de dikkat çekici bir performansla sezona başlamayı başarmıştır.  Kulübümüzün isim değişikliği konusundaki talebi, 1 Ekim 2019 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Gaziantep Futbol Kulübü Anonim Şirketi olarak onaylanmıştır. Takımımız bundan sonraki süreçte Gaziantep Futbol Kulübü ismiyle mücadele edecektir.” Haber Erhan Gökcek/Gaziantep