18 Nisan 2021

GÜZEL BİR YARIŞMA OLDU

haber/kros ligi (6).jpg

SPOR DENİNCE AKLA ŞAHİNBEY BELEDİYESİ GELİR

 

 

 

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından organize edilen Bölgesel Kros Ligi Türkiye Şampiyonası Şahinbey Beeldiyesi’nin’de destekleri ile Akkent Spor Köyü’nde yapıldı. Bayanlar ve Erkeklerin ayrı gruplar halinde yarıştığı kros yarışmasına 15 ilden 200 sporcu katıldı.

 

Şahinbey Belediyesi’nin destekleriyle Akkent Spor Köyü’nde 15 ilden 200 sporcunun katılımıyla yapılan Bölgesel Kros Ligi Türkiye Şampiyonası takımların üstün mücadelesiyle geçerken, çamurlu parkurda zor şartlarda yarışan sporcular bitiş çizgisine ulaşa bilmek için kıyasıya mücadele ettiler. Akkent Spor Köyü’nde yapılan şampiyonaya AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel, Şahinbey Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Türkiye Atletizm Fedarasyonu Temsilcileri, Sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

KIYASIYA MÜCADELE

 

Zorlu parkur koşulları içeriisnde mücadele eden spocular büyük bir güçlük yaşarken, bazı sporcular parkuru tamamlayamadı. Yarışın final etabı ise büyük bir çekişmeye sahne oldu. Zorlu yarışmada erkekler 3 bin metrede Mehmet Eren Cantürk birinci olurken, bayanlar 2 bin metrede ise Urkuş Işık birinci oldu. Yarışma sonrası dereceye giren sporculara madalyalarını ve ödüllerini Ak Parti Milletvekili Müslüm Yüksel, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile Şahinbey Kaymakamı Cemalettin Yılmaz verdi.

 

GÜZEL BİR YARIŞMA OLDU

 

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptıklarını belirterek, “Bölgesel Kros Ligi Türkiye Şampiyonasına ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Burada erkekler 3 bin metre ve bayanlar 2 bin metre yarışları yapıldı. Düzenlenen organizasyonda 15 ilden toplam 200 sporcu mücadele etti. Güzel bir yarışma oldu. Ben tüm yarışmacıları ve onları yetiştiren antrenörlere teşekkür ediyorum. Yarışma sonunda biz de Şahinbey Belediyesi olarak dereceye giren sporculara çeşitli ödüller verdik” dedi.

 

ZOR BİR PARKURDU

 

Bayanlar 2 bin metre parkurunu birinci bitiren Urkuş Işık, birinci olduğu için mutlu olduğunu belirtrek, “Güzel ve zorlu bir yarışmaydı. Parkur oldukça zordu. Benim için iyi geçti. Birinci oldum mutluyum” ifadelerini kullandı.

 

Erkekler 3 bin metre yarışını birinci bitiren Mehmet Eren Cantürk ise, “Çok zor bir parkurda mücadele ettik. Çamur ve balçık oldukça fazlaydı ama yarışma sonunda birinci olmayı başardığım için mutluyum” diye konuştu.

 

Şahinbey Belediyesi tarafından da dereceye giren sporculara bisiklet ve eşofman takımı hediye edildi.