25 Mayıs 2019

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PROJESİ SLOVENYA’DA

haber/Screenshot_20190424_172710.jpg

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PROJESİ SLOVENYA’DA

 

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından Erasmus+ Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar kapsamında finanse edilen ve Gaziantep Üniversitesi’nin koordinatörlüğünü üstlendiği “İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri için İş Sağlığı ve Güvenliği Üzerine Uygulanabilir Bir Müfredat Oluşturma” isimli projenin dördüncü ulus ötesi toplantısı Slovenya’nın Novo Mesto şehrinde gerçekleştirildi.

 

Ev sahipliğini proje ortaklarından Faculty of Health Sciences Novo mesto’ın üstlendiği ulus ötesi toplantıya Gaziantep Üniversitesini temsilen, proje koordinatörlerinden Dr. Öğr. Üyesi Filiz Çayırağası ve Öğr. Gör. G. Günbala Güven katıldılar. Toplantıya ayrıca İspanya, Almanya ve Polonya’dan proje ortakları da iştirak ederek, iş sağlığı ve güvenliği alanında yapılan çalışmalar ve projenin yaygınlaştırma değerlendirmelerde bulundular.

 

Projenin dördüncü ulus ötesi toplantının ana gündemini, projenin başlangıcından itibaren yapılan tanıtım ve yaygınlaştırma faaliyetlerinin detaylı bir şekilde sunumu oluşturduğunu belirten Dr. Öğr. Üyesi Filiz Çayırağası sözlerine şöyle devam etti: “Bu toplantı projemize oldukça önemli çıktılar sağlamıştır. Ortaklar, projenin başlangıcından itibaren ülkelerinde proje kapsamında yaptıkları tüm tanıtım ve yaygınlaştırma faaliyetlerini sunarak projemize olan desteklerini bizlerle paylaşmışlardır.”