04 Nisan 2020

İşte karşınızda HTC One M10

Samsung Galaxy S7, Galaxy S7 edge ve LG G5 gibi amiral gemisi modellerinin piyasaya sürülmesine az bir zaman kala, Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC'nin yeni cihazına ait bazı görüntüler internete sızdı.

haber/2.jpg

Evan Blass tarafından sızdırılan bu görüntüler, yeni modelin daha önceki söylentileri de doğrulayarak "One" sözcüğünden kurtulup HTC 10 olarak adlandırılacağına işaret ediyor. Cihazın tasarımındaki en dikkat çekici unsur ise hafif kavisli arka paneliyle HTC 10'un daha çok HTC One M9, One M8 ve hatta One M7'yi hatırlatması.

Sızıntıdaki cihazın bir prototip olabileceği söylense de, burada nihai HTC 10'da karşımıza çıkacağı muhtemel birçok özelliğe dair önemli bilgiler de yer alıyor.

HTC 10'un 'muhtemel' özellikleri

chip.com.tr'nin haberine göre HTC One M9 ve A9'dan biraz daha büyük bir ekranla geleceği söylenen 5.15 inç'lik HTC 10 ayrıca gelişmiş bir quad HD ekran çözünürlüğü de sunacak. Qualcomm Snapdragon 820 işlemcinin yanında cihazda 4 GB RAM ve Adreno 530 GPU desteği olacağı öne sürülüyor.

12 MP kamerası bulunan cihazda sızıntılara göre bir de USB Type-C girişi mevcut. Sızıntının öne sürdüğü bir diğer dikkat çekici yenilik ise aslında HTC'nin imzalarından biri olan ön paneldeki hoparlörlerin yerine HTC 10'da cihazın en altına tek birhoparlör yerleştirilmesi.