04 Temmuz 2020

Kardeşler balonla 3 ayda 10 kilo verdi

haber/IMG_20191118_092035.jpg

Gaziantep Özel Anka Hastanesi Başhekimi Dr. Fırat Dalgıçer ve kız kardeşi midelerine takılan balon sayesinde 3 ayda 10 kilo vererek ideal kiloya ulaşmanın mutluluğunu yaşadı.

 

Gaziantep Özel Anka Hastanesi Başhekimi Dr. Fırat Dalgıçer ve İstanbul’da yaşayan kız kardeşi Sultan Özdemir, Gaziantep Özel Anka Hastanesi’nde midelerine takılan balon sayesinde 3 ayda 10 kilo verdi.

 

Fazla kilolarından rahatsız olan, diyet ve spor yapmalarına rağmen zayıflayamayan Dr. Fırat Dalgıçer ve kız kardeşi Sultan Özdemir, birçok kişiye kısa sürede kilo verdiren mide balonu yöntemini uygulatmak istediler. Gaziantep Özel Anka Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Olcay Arıcı ve Metabolik Cerrahi, Gastroenteroloji Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Ali Yağcı ile görüşen iki kardeşin midesine yapılan muayene ve tetkiklerin ardından 15 dakika süren endoskopik yöntemle mide balonu yerleştirildi.

 

Bu yöntemle Başhekim Dr. Fırat Dalgıçer, 88 kilodan 78 kiloya, kardeşi Sultan ise 78 kilodan 68 kiloya düştü. Fazla kilolarından kurtulmanın mutluluğunu yaşayan Dr. Dalgıçer,” Laparoskopik yöntemle ameliyatsız kansız dikişsiz balonu mideme yerleştildi. Operasyonun hemen ardından da hastanede görevimin başına dönüp hastalarla ilgilendim. Güvenilir ve etkili bir yöntem. Kısa sürede 10 kilo verdim.”dedi.

 

Spor yapmasına ve diyet uygulamasına rağmen uzun süre fazla kilolarından kurtulamadığını dile getiren Sultan Özdemir ise,”Operasyon sonrası tam 10 kilo verdim. Şimdi kendimi daha rahat hissediyorum.”diye konuştu.