29 Temmuz 2021

Koronavirüs endişesi Kuaför esnafını vurdu

Gaziantep Kuaförler Odası Başkanı Mesut Alkava, kuaförlere ekonomik destekte bulunulması için çağrıda bulundu.

haber/AddText_04-02-02.49.18.jpg

Gaziantep Bayan  Kuaförler ve Güzelik salonları Odası Başkanı Mesut Alkava, Koronavirüs tedbirine yönelik iş yerlerini kapatan berberlerin yaşadığı ekonomik sıkıntıdan dolayı ekonomik destek istediklerini ve bu desteklerin biran önce verilmesi gerektiğini  söyledi.

  Gaziantep Bayan  Kuaförler ve Güzelik salonları Odası Başkanı Mesut Alkava   İçişleri Bakanlığı'nın 21 Mart'ta aldığı karar doğrultusunda  Türkiye genelinde kuaför ve güzellik salonlarının koronavirüse yönelik tedbir kapsamında kapatıldığını hatırlattı. İki haftalık süreçte iş yerini kapatan esnafın ekonomik yönden mağdur olduğuna dikkati çeken Alkava,  "Devletimiz 6 ay Bağkur, SGK, vergi, elektrik, su, doğalgaz, tabela gibi giderlerini  almamalı çünkü esnafımız çok zor durumda"

Gaziantepsonnokta ve Medya Kent Gazetesine açıklamalarda bulunan   Gaziantep Bayan  Kuaförler ve Güzelik salonları Odası Başkanı Mesut Alkava, Esnafın mağduriyetinin giderilmesi için ekonomik anlamda  biran önce, "Devletimiz 6 ay Bağkur, SGK, vergi, elektrik, su, doğalgaz, tabela gibi giderleri almamalı. Kredi kartı, banka kredileri, çek, senet, banka borçları, kooperatif kredi taksit ve ödemeleri 6 ay uzatılmalı. İş yeri mülk sahipleri 3 ay kira talep etmemeli. Devletimiz ihtiyaç sahibine, ve çalışanlarına gıda yardımı yapmalı. Devletimiz  kuaförler de çalışan personele de yardım yapmalı." diye konuştu 

 

 

Bayan Kuaföri ve güzelik salonlarındaki üyelerimizin  iş yerlerinin kapalı olması nedeniyle ekonomik zorluklar çektiğini dile getiren Alkava , şöyle konuştu:

 

"Bazı esnaflar  evlere gitmeye başladığı yönünde çıkan haberler asılsızdır.   Bunlara yönelik Valilik ya da ilgili kurumların denetleme yapıyor. Ve bu denetimler   artmalı. Küçük esnafa yardım yapılmasını, ekonomik destek verilmesini istiyoruz. Esnafımız 2 haftadır dükkan açmıyor. Kuaförler günlük kazanıp, ihtiyaçlarını gideren esnaf. Kira, elektrik, su ödemeleri var. Evlerinde bakması gereken insanlar var."diye konuştu... 

HABER MÜSLÜM OKATAN.../GAZİANTEP