12 Ağustos 2020

Koton’un “El Emeği Koleksiyonu”Yeni Sezona Hazır!

haber/IMG_20191204_125035.jpg

Koton’un “El Emeği Koleksiyonu”Yeni Sezona Hazır!

 

 

Koton’un Anadolu r el emeğiyle oluşturulan “El Emeği Koleksiyonu” sezonun trendlerinden ilham alan işlemeleriyle müşterilerle buluşuyor. Bu sezon özel işleme ve detaylarla Arzu Sabancı for Koton Koleksiyonu’nda bulunan tasarımlarda da yer alan; modanın kalbine dokunan koleksiyon sayesinde 7000 kadın ekosisteme dahil oluyor.

 

 

Koton’un, kadınların el emeklerini kazanca çevirmelerini sağladığı “El Emeği Koleksiyonu” yeni sezon trendleriyle harmanlanarak moda severlerin beğenisine sunuluyor. Koton’un Kapsayıcı İş Modeli çerçevesinde, Anadolu’da ÇATOM iş birliğiyle hayata geçirilen koleksiyon, binlerce kadının kalbinden, on binlerce kadının gardırobuna uzanıyor.

 

Bu sezon 30 farklı seçenek sunan Koton El Emeği Koleksiyonu, Dark Flower, Modern Tribal ve Ethnic Utility temalarından oluşuyor. Tasarımlarda sezonun öne çıkan renkleri siyah, haki, antrasit, gri, kırmızı ve bej tonlarının hakimiyeti yaşanıyor. Triko, elbise, gömlek, sweatshirt ve ceket tasarımlarının yer aldığı koleksiyon, renkli baskılar, pul ve boncuk işlemelerle farklılaşıyor. Doğal dokulu kumaşlardan oluşturulan tasarımlar, modern detaylarla etnik esintileri bir araya getirerek sezonun en trend stillerini hedef alıyor.

 

Koton El Emeği kadınlarının yaptığı özel işlemeler aynı zamanda Arzu Sabancı for Koton Koleksiyonu’nda sonbaharın şık siluetleri ve nostaljik dokunuşları ile bir araya geliyor. El Emeği kadınlarının elle yapıp kalple işlediği detaylar, özel koleksiyonda yer alan kaban ve bere tasarımlarıyla buluşuyor.

 

Mardin, Diyarbakır, Urfa, Kilis, Antep, Şırnak, Batman, Adıyaman ve Siirt’ten projeye dahil olan kadınların El Emeği Projesi için ürettiği tasarımlar; yurt içi ve yurtdışında toplam 13 ülke ve 107 mağazanın yanı sıra online alışverişin adresi koton.com’da 99,99 – 249,99 TL fiyat aralığıyla satışa sunuluyor.