18 Kasım 2019

Ökkeş Sabah'dan Emniyet Müdürüne hoş geldin ziyareti

haber/IMG_20191031_163513.jpg

İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, kentle ilgili ilk izlenimlerini Ayıntab’a anlattı: 

GAZİANTEP GURUR DUYULACAK BİR KENT

Gaziantep Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, daha önce görev yaptığı iller nazaran Gaziantep’te kent milletçiliği, yardımlaşma ve birlik beraberliğin daha üst düzeyde olduğunu ifade etti. Kentin huzur ve güvenliği için yapılan çalışmaları anında basın kuruluşlarına servis yaptıklarına da dikkat çeken Zeybek, ‘’Basın kuruluşlarımızın da desteğiyle toplumdaki olumsuz algıları pozitife çevireceğiz’’ dedi. 

 

Göreve başlamasının ardından basın kuruluşlarını makamında kabul etmeye başlayan İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Ayıntab Gazetesi  Sahibi Ökkeş Sabah’ın sorularını yanıtlarken kentte oluşan bazı algılar üzerinde titizlikle duracaklarını dile getirdi. 

‘’ARAÇ KAMPANYASINA İLGİ FAZLA OLDU’’

Gaziantep Valiliği öncülüğünde İl Emniyet Müdürlüğü için başlatılan araç kampanyasına beklediğinden büyük bir destek olduğunu dile getiren Zeybek, ‘’Daha önce birçok kentte görev yaptım. Ancak Gaziantep çok farklı. Başlatılan araç bağış kampanyasına ciddi ilgi var. Buradan duyarlılıkları için herkese teşekkür ediyorum. Gaziantep kent milliyetçiliğin mükemmel olduğu bir kent’’ dedi. 

‘’KENT ÇOK HIZLI BÜYÜYOR’’

Gaziantep’teki suç oranları  hakkındaki bir soruyu da yanıtlayan Zeybek şunları söyledi: ‘’Gaziantep metropol bir şehir. Hızlı büyüyor ve değişken bir nüfus var. Özellikle günübirlik gelen ziyaretçiler, Suriyeliler ve öğrencileri de hesaba katarsak 2 milyonu aşkın bir nüfus karşımıza çıkıyor. Diğer illerle kıyasladığımızda suç oranının benzer olduğunu söyleyebiliriz’’