25 Eylül 2020

Okullar yarın tatil edildi

haber/IMG_20200213_214723.png

Gaziantep Valisi Davut Gül ,sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Meteorolojik veriler doğrultusunda,bu gece yaşanacak don ve buzlanma tehlikesi karşısında 14 Şubat Cuma günü Gaziantep il genelinde eğitim ve öğretime ara verilmiştir.” açıklamasında bulundu.

Gaziantep Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada da şu bilgilere yer verildi “Şehrimizdeki kar yağışı nedeniyle gece yaşanacak don ve buzlanma tehlikesine karşı öğrencilerimizin sağlığı ve ulaşım güvenliği için, İlimiz merkez ve ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarının 14.02.2020 Cuma günü 1 (bir) gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir. 

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan görevli personellerden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlileri 14.02.2020 Cuma günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”