01 Ekim 2020

ÖNEMLİ PROTOKOL

haber/IMG_20200908_182932.jpg

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep İl Müftülüğü iş birliğinde milli ve manevi duyguları ön planda tutan bireyler yetiştirmek için gerekli çalışmaların yapılması, düzenlenecek eğitim, kurs, semineri imzalandı

 

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep İl Müftülüğü iş birliğinde milli ve manevi duyguları ön planda tutan bireyler yetiştirmek için gerekli çalışmaların yapılması, düzenlenecek eğitim, kurs, seminer, proje vb. faaliyetlerini içeren işbirliği protokolü imzalandı.

 

Valilikte gerçekleştirilen protokol imza töreninde konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, çocuklar, kadınlar, aile kurumu başta olmak üzere toplumun her kesimi için yapılan tüm çalışmaların çok kıymetli olduğunu belirtti.

 

Vali Gül, “Daha önce yapılan bir çalışmayı işbirliği protokolü ile biraz daha sistematik şekilde sürdüreceğiz. Kurumların güçlerini birleştirerek koordineli bir şekilde çalışması önemli. Büyükşehir Belediyesi ve diğer belediyelerin yaptığı çalışmalar bu şehrin eksikliklerini gideren çalışmalar. El ele vererek daha iyisini yapacağız. Çocuklar, kadınlar, aile kurumu başta olmak üzere toplumun her kesimi için yapılan tüm çalışmalar çok kıymetli” İfadelerini kullandı.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şehrin milli ve manevi değerlerini giderecek toplumsal huzur ve barışı daha da kuvvetlendirecek bir şehir inşası ile çeşitli çalışmalar yürütüldüğünü belirtti.

 

Çocuklar, gençler, kadınlar ve aileler için daha güçlü çalışma düşüncesiyle yola çıkılarak projeyi hayata geçirdiklerine dile getiren Şahin, “Belediye olarak Müftülüğün yaptığı çalışmalarda verilecek lojistik destekler, seminerler, kurslar bunlarla ilgili yapılacaklar noktasında daha iyi nasıl koordinasyon sağlarız diye önemli bir çalışmayı başlattık. Biz güçlü bir milletiz. Bizi güçlü millet yapan kuvvetli aile yapımız. Özellikle küreselleşme ile birlikte kentleşme, dijitalleşme bu aile yapımızda bir takım sorunlar yaşatabiliyor. O yüzden kurmuş olduğumuz aile destek merkezinde daha önce aile mahkemeleri ile yaptığımız çalışmada oraya boşanmak için başvuran ailelere verilen desteklerle, sorun çözme kapasitesini arttırarak, sevgiyi, saygıyı, muhabbeti çoğaltarak ve koruyucu önleyici tedbir alarak psikososyal destek, sosyo- ekonomik desteklerle birlikte yüzde 85 boşanmaktan vazgeçip ailenin devam ettiğini gördük” şeklinde konuşmasını sürdürdü.

 

İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar ise, Gaziantep’in üretimiyle, hayırseverleri ile Türkiye ekonomisine yaptığı katkıları ile öncü bir şehir olduğunu vurgulayarak, “Şehrimizin bu güzelliklerine, özellikle din hizmetleri anlamında toplumun tüm kesimlerine ulaşmak noktasında, Valiliğimizin, Belediyemizin destekleri ile daha iyi şeyler yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Bu anlamda özellikle kadın, aile ve çocuklarımıza yönelik, milli-manevi değerlerimizi çocuklarımıza kazandırmada etkili bir işbirliği protokolü gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.