26 Eylül 2020

Sermet Atay’dan önemli uyarı

haber/AddText_05-18-08.09.17.jpg

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, kentte test sayısının yapılan koronavirüs testlerinin yetersizliğine dikkat çekti.

Atay, “Gaziantepliler bir an evvel kendine gelip, bu konuyu ciddiye almaz ve test sayısını 5 binler seviyesine yükseltmezse durum daha da kötüye gidecektir” dedi.

Twitter hesabından Gaziantep’te artan koronavirüs vakalarına dikkat çeken MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, “Türkiye'de korona vakalari azalırken Gaziantep'te artmaktadır.Turkiye'de 1.600.000 test yapılırken şehrimizde bu güne kadar sadece 13.000 test yapılmıştır!Test sayısının gerekli girişimler yapılarak bir an önce artırılması elzem olmuştur" ifadelerini kullandı.

Milletvekili Atay açıklamasının devamında şunları söyledi: "Günlük test sayısı 5 bine çıkarılmalı. Pandemi ile mücadelede vaka çıkan yerler neresi ve kim olursa olsun, ayrıcalık yapılmadan gerekli tedbirler alınmalı. Rehavete yol açan açıklama ce davranışlardan uzak durmalıyız. Gaziantepliler bir an evvel kendine gelip, bu konuyu ciddiye almaz ve test sayısını 5 binler seviyesine yükseltmezse durum daha da kötüye gidecektir."