05 Nisan 2020

SPOR RUHU GÜNDEMİ BELİRLEDİ

haber/IMG-20190821-WA0034.jpg

SPOR RUHU GÜNDEMİ BELİRLEDİ

 

Merkezi Gaziantep’te bulunan Kanal 5 televizyonunda yayına başlayan SPOR RUH isimli spor programı ilk haftada büyük ilgi gördü. Moderatörlüğünü Ökkeş Koyuncu’nun, yorumculuğunu ise Aydın Akyürek’in yaptığı programın ilk hafta konuğu Gazişehir Gaziantep Tekerlekli Sandalye Takımı Genel Menejeri Ramazan Taşkın oldu. 

 

ÖNEMLİ KONULAR MASAYA YATIRILDI

Programda Gazişehir Gaziantep’in deplasmanda Fenerbahçe karşısında aldığı mağlubiyetin yankılarının yanı sıra yapılan transferler, kulübün geleceği ve takımın bundan sonra neler yapması gerektiği tartışıldı. İlk programa büyük ilgi gösteren sporseverler mesajlarla kentin ve ülkenin spor alanındaki sorunlarını dile getirdiler. Sosyal medyada gündem yaratan program önümüzdeki hafta canlı bağlantılar ve somut olaylarla yine gündem oluşturacak konuları ele alacak. 

 

AKYÜREK ÖNEMLİ KONULARA DİKKAT ÇEKTİ

Programın yorumcusu Aydın Akyürek, Gazişehir Gaziantep’in geleceği ile ilgili önemli konulara dikkat çekti. Kulübün önce finansal disiplini elden bırakmaması gerektiğini belirten Akyürek, ‘’Tarih gelişmeleri değil neticeleri yazar. Bu nedenle Başkan Adil Konukoğlu dikkatli olmalı. Sezon sonunda hoca ve futbolcular gider hesabı başkan verir. Gençlerbirliği maçı için stadyumu doldurmanın yolları aranmalı. Karşılaşma içn ise fazla söze gerek yok istatistiklere bakınca durumun ne kadar vahim olduğunu görebiliriz’’ dedi. 

 

KOYUNCU: GAZİŞEHİR İÇİN UMUTLU DEĞİLİM

 

Programın Moderatörlüğünü yapan Ökkeş Koyuncu, yayını hayatını kaybeden değerli spor adamı Mehmet Ali Süral’ı anarak başladı. Gazişehir Gaziantep’in 5-0’lık hezimetiyle ilgili değerlendirmede de bulunan Koyuncu, takımın geleceği için umutlu olmadığını belirterek, ‘’Sezon başında tüm yetkinin hocaya bırakılması yanlıştı. Menejerlerin vicdanına bırakılan transfer politikasının yansımalarını önümüzdeki haftalarda daha iyi göreceğiz. Şahsen ben umutlu değilim.’’ diye konuştu. 

TAŞKIN: BAŞARI ÇITAMIZI YÜKSELTECEĞİZ

Gazişehir Gaziantep Tekerlekli Sandalye Takımı Genel Menejeri Ramazan Taşkın ise programda geçtiğimiz sezon Avrupa Kupaları’nda alınan başarıları anlattı. Kulüp Başkanı Adil Konukoğlu’nun takıma her açıdan büyük ilgi ve destek gösterdiğini dile getiren Taşkın, ‘’Mücizeyi gerçekleştirdi. Gittiğimiz turnuvalarda bize şans verilmiyordu. Ancak doğru işler yaparak Avrupa’da final oynadık. Yeni sezonda da yine bu başarıyı yükseltmek için çalışacağız’’ ifadelerini kullandı. 

 

ALİ GÜNEŞ HAFTAYA PROGRAMA KATILIYOR

Programın diğer sabit konuğu Ali Güneş, önümüzdeki hafta Salı günü izleyicilerle buluşacak. Gaziantep’in yetiştirdiği ve birçok kulüpte önemli başarılara imza atan Ali Güneş, halen yurt dışında futbolcu izleyerek transferleri ve genç yetenekleri yakından takip ediyor.