02 Nisan 2020

SPOR RUHU MERAK EDİLEN SORULARI MASAYA YATIRDI

haber/IMG-20190905-WA0006.jpg

SPOR RUHU MERAK EDİLEN SORULARI MASAYA YATIRDI

 

Kanal 5 ekranlarında yayın yapan Spor Ruhu Programı 3. haftasında spor kamuoyunun merak ettiği soruları yanıtladı. Ökkeş Koyuncu’nun moderatörlüğünü yaptığı Aydın Akyürek ve Ali Güneş’in yorumcu olduğu programda Gazişehir’in yeni başkanı, transferler ve kentin sporda çözüm bekleyen sorunları masaya yatırıldı. 

 

BÜYÜKEKŞİ’NİN GELİŞİ KONUŞULDU

Programda Gazişehir Gaziantep’in yeni başkanı olacağı neredeyse kesinleşen Mehmet Büyükekşi programda yorumlandı. Sivasspor maçını protokol tribününde izleyen Büyükekşi’nin kendi ekibini kurarak kısa süre içerisinde göreve başlayacağı yorumcular tarafından ifade edilirken, kent sanayicilerinin de takıma sahip çıkması gerektiğine dikkat çekildi. 

 

GÜNEŞ TRANSFERLERE DİKKAT ÇEKTİ

Programın yorumcusu Ali Güneş, Gazişehir Gaziantep’in transferlerini değerlendirerek, özelikle orta alanda ciddi eksiklikler olduğunu ifade etti. Bölge takımlarına da değinen Güneş, ‘’Şanlıurfaspor’un futbolcuları serbest bıraktığı konuşuluyor. Gerçekten çok üzücü. Kulüpler bazı tedbirler alınmazsa ok olmaya devam edecek. Bu nedenle akılcı bir alt yapı organizasyonuna ihtiyaç var. Altınordu güzel bir örnektir’’ dedi. 

 

AKYÜREK SANAYİCİLER ÇAĞRI YAPTI

Gazeteci-Yazar Aydın Akyürek ise, Gazişehir Gaziantep’teki başkan değişimini yorumlarken, ‘’Bu kulüp ne zaman küme düşe Konukoğlu ailesi devreye girdi. Bugün Adil Konukoğlu görevi bırakacağını ifade etmesine rağmen kimse göreve talip olmadı. Bu kent süper ligde ise şehirde süper ligde demektir. Şuan göğüs reklamı dahi Sanko ise oturup düşünmek gerekir. Mehmet Büyükekşi’de başkan olsa kentimizdeki sanayici ve işadamlarının desteği şart.’’ İfadelerini kullandı. 

 

KOYUNCU: SORUNLAR SÜMEN ALTI OLMAMALI

Programın moderatörü Ökkeş Koyuncu ise amatör sporun sorunları ve tesisleşmedeki yetersizliğe dikkat çekerek, özellikle amatör takımları kalıcı kaynak ve desteklere ihtiyacı olduğunu ifade etti. Kentin spor sorunlarının konuşulduğunu ancak çözüm konusunda kimsenin elini taşın altına koymak istemediğini dile getiren Koyuncu, Spor Ruhu Programı olarak bu sorunları gündemde tutmaya devam edeceklerini ifade etti.