12 Ağustos 2020

SUMUDİCA, “TÜRKİYE’Yİ SEVİYORUM”

haber/IMG_20191121_212947.jpg

SUMUDİCA, “TÜRKİYE’Yİ SEVİYORUM”

Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Sumudica Gaziantep’i ve Türkiye’yi çok sevdiği için sözleşme yenilediğini kaydetti.

Teknik Direktör Marius Sumudica küme düşme yarışından uzak olacaklarını bir kez daha ifade ederken basın mensuplarına yoğun ilgilerinden dolayı teşekkür etti. Kendisinin kapısının herkese açık olduğunu dile getiren Marius Sumudica, takımın içindeki aile ortamının tüm Gaziantep'e de aktarılması gerektiğini söyledi. Ligin ilk yarısında oynanacaklar karşılaşmalardan minimum 6 puan hedeflediklerini dile getiren Sumudica, Türkiye'yi ikinci vatanı olarak gördüğünü söyleyip, Gaziantep şehrini ise çok beğendiğini dile getirdi.

 

SÖZLEŞMEMİ FESETTİM GELDİM 

Suudi Arabistan’da çalıştığım takım ile sözleşmemi feshettim geldim buraya Gaziantep’i ve Türkiye’yi çok seviyorum. Burada futbol daha güçlü, burada oynayan futbolcular ve hocalar ne olduklarını anlıyorlar. Futboldan daha fazla zevk alıyorlar. Tabiki beni sevende oluyor, sevmeyende, ne konuşulacaksa yüzüme karşı konuşulsun. Yenildiğimiz maçlarda bile puan kaybettiğimiz maçlarda dahil olmak üzere futbolcularımın ardına asla sığınmadım hep hatayı kendimde aradım. Burada başarı herkesin başarısıdır. Bazen küçük şeyler büyük şeyler doğurabiliyor, kimse asla kusursuz değildir. Başkan ve Yönetim çok iyi çalışıyor, futbolcuların parasını alması için çalışıyorlar.    

 

TÜM TAKIMLARI İZLİYORUM

Antalyaspor maçı öncesinde rakip takımı izliyor musunuz? Sorusu üzerine, “Ligde mücadele eden tüm takımları izliyorum, tüm takım futbolcuları hakkında bilgilerim var. Futbolcularım burada olsalar da nasıl maça hazırladığımı anlatsalar. Ligde kaybettiğimiz takımlar: Fenerbahçe, Başakşehir, Beşiktaş ve Galatasaray bunlar şampiyonluğa oynayan takımlar. Bugün lider olan Sivasspor ile deplasmanda berabere kaldık. Göztepe maçı en zor maçlarımızdan birisiydi. Lider Alanyaspor’u elimizden kaçırdık, rakip takım oyuncuları zaman çalmak adına her şeyi yaptılar. 18 yeni oyuncuyla bu ligde başarılar elde ettik. Tekrar yineliyorum bu takımı ligde tutacağım.”