29 Kasım 2023

Aslan Koleji eğitim kadrosuyla bir araya geldi…

haber/IMG_20190415_190626.jpg

 

2019-2020 eğitim-öğretim yılı Aslan KOLEJİ ‘nin düzenlemiş olduğu eğitimde vizyon ve misyon konulu seminer uzman katılımcı kadrosuyla ve de yoğun ilgi gösteren velilerin katılımıyla dün bir otel ‘de gerçekleştirildi.

Yaklaşık 3 saat süren seminer yoğun içeriğe sahip programıyla hız kesmeden devam etti.Aslan Koleji ‘nin  bu semineri gerçekleştirmesindeki amacıysa doğru bir lise seçiminin iyi bir üniversite tercihine etkisi hakkında hem aileleri hem de öğrencileri bilgilendirmekti.

Seminer Aslan Koleji’nin kurucusu Davut ASLAN’nın açılış konuşmasıyla başladı.Kurucu Davut Aslan,yapmış olduğu konuşmada kolejinde bundan sonra devam edecek olan eğitim-öğretim süreci hakkında misafirleri bilgilendirdi.

KURUCU DAVUT ASLAN

Kurucudan sonra sahnede Aslan Koleji ‘ne 20 yıllık eğitimiyle destek veren Kahramanmaraş Beyza Okulları müdürü ve de eğitimci Ali Kahya Bey‘Eğitimdeki Öğrenme Modeli’ hakkında bilgi verdi. Ali Kahya Bey,yapmış olduğu sunumuyla  Aslan Koleji’nin uygulamaya koyacağı Tam Öğrenme Modelinin içeriği ve eğitime olan etkisine değinerek misafirleri bilgilendirdi.

Akabinda sahnede Eğitimci –yazar Niyazi KOCADAĞ ‘Lise Seçiminin Üniversite Tercihine Etkisi’ hakkında bilgi verdi.Toplum olarak bizlerin pek önemsemediği göz ardı ettiği lise seçiminin insanın bundan sonraki yaşam serüveninin tamamını etkilediğini gözler önüne sererek salonda yer alan velileri ve de öğrencileri doğru bir şekilde aydınlatmış oldu.

Son olarak ise sahnede Eğitim Koçu ve NLP Uzmanı Abdurrahim KOÇBAY ‘Eğitimde Veli ve Öğrenci Psikolojisi’ hakkındaki sunumunu gerçekleştirdi.Yapmış olduğu sunumuyla eğitim sürecinin sadece öğrenciyi değil anne-babayı da derin etkileyebileceğini göstermeye çalıştı.Eğitimde özellikle lise seçiminin kaliteli bir yaşam ve insan psikolojisine  etkisi ile iyi bir lise tercihinin zamanında yapılması gerektiğine, gecikmişliğin ilacının hiçbir şekilde olmayacağı konusunda misafirleri aydınlattı.

Seminer Aslan Koleji’nin Kurucusu Davut ASLAN’nın seminere vermiş oldukları katkılardan  dolayı uzman eğitimcilere teşekkür maniyetinde plaket takdimiyle devam etti.Program seminere katılan misafirlere eğitimci-yazar Niyazi KOCADAĞ ‘ın ‘Lisan-ı Aşk’ adlı kitabının hediye ve de imza töreniyle son buldu.