08 Ağustos 2022

BABACAN’DAN GAZİANTEP MİTİNGİ AÇIKLAMASI

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 21 Mayıs’ta Gaziantep’te yapacağı miting için Gaziantep Valiliği’nden Demokrasi Meydanı’nı talep ettiklerin, ancak valiliğin önce uygunluk verdiği Demokrasi Meydanı için kararını değiştirerek “Uygun değildir” dediğini açıkladı

haber/Photo_1652270612739.jpg

Demokrasi Meydanı’nda miting yapması Gaziantep Valiliği tarafından uygun görülmeyen Deva Partisi Genel Başkanı Babacan, 21 Mayıs’taki Gaziantep mitingini Kalealtı’nda yapacaklarını duyurarak, “Hodri meydan, memleketi ambel beter ettiniz. Bu alan yasağına en güzel cevabı Gaziantep verecek. Gaziantep’in her yeri bizim için Demokrasi Meydanı’dır” dedi.

 

 

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Sosyal medya hesabından yayınladığı bir canlı yayın videosu ile seçim mitingi startını 21 Mayıs’ta Gaziantep’te vereceklerini duyururken Deva Partisi’nin miting yapmak içlin Demokrasi Meydanı’nı talep ettiğini, ancak Gaziantep Valiliği’nin Demokrasii Meydanı’nda yapılacak miting için önce “uygun” şeklinde cevap vermesine karılık 3 gün sonra “uygun değildir” kararı verdiğini açıkladı. 

 

“ELLERİ AYAKLARINA DOLAŞTI”

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, konuya ilişkin şu ifadelere yer verdi: “Bugün buradan tüm Türkiye’ye bir duyuru yapmak istiyorum. Deva Partisi’nin ilk mitingini 21 Mayıs’ta Gaziantep’te yapıyoruz. İlk mitingimizde bize engel konuldu. Gaziantep valiliğimizden alan talep ettik ve ilgili talebimizi iptal ettiler. Gaziantep’teki Demokrasi Meydanı’nda yapmak için valilikten talepte bulunduk. 29 Nisan’da talep ettik. Gaziantep Valisi kendi el yazısı ile uygun notu düşüyor. Sonra 2 Mayıs’ta bayram mesajı ile birlikte miting alanımızı ve tarihimizi duyurduk. Bu duyuru sonrası birilerinin elleri ayakları birbirine dolaşıyor. Korku dağları sarıyor.”

 

“ÖNCE UYGUNDUR, SONRA UYGUN DEĞİLDİR DENİLDİ”

“Uygunluk yazısının üzerinden 3 gün geçtiğinde uygun ifadesinin yanına değil ifadesini eklemişler ve yazı uygun değil şeklinde değişmiş. Aynı kişinin el yazısı olduğu anlaşılan yazıda kalem değişikliği yapıldığı ortada. Valilik daha sonra o meydanın verilemeyeceğini söylüyor. Kimden ne telefon aldınız da kararı değiştirdiniz. Devletin valisi bu hale düşürülür mü ve gelip geçici iktidarı elinde bir vali oyuncak edilir mi?”

 

MEMLEKETİ AMBEL BETER ETTİNİZ

“5 Mayıs’ta bir karar daha veriliyor ve uygun olmayan meydanda yapılacak miting için heyet uygun görülüyor. Bunlar ne yapacaklarını şaşırmışlar. Demokrasi meydanı için önce uygun dediler. Sonra evrakta karalama yaptılar ve vazgeçtiler. Bunlar Demokrasi Meydanı’nda demokrasiyi katlettiler. Bu sorunun görünen yanı. Meydan iktidardaki partiye açık ama bize kapalı. Partili taraflı Cumhurbaşkanına bağlı çalışan valilerin geldiği durum bu. Deva Partisi görülmesin diye Gaziantep’te talep ettiğimiz 4 alan talebinin dördünü de reddettiler. Şimdi bize ulaşımımızı sor olan ve daha önce hiçbir siyasi partinin kullanmadığı bir alanı uygun görüyorlar. Gaziantep’te yaşayanların bile bilmediği alanı bize uygun görüyorlar. Ben de meydanı tarif edeyim. Gaziantep mitingimiz Kalealtı’nda yapılıyor. Tarifi ve bulması zor olsun ki kimse gitmesin istiyorlar. Bizi bu şekilde yıldırmaya çalışıyorlar. Elinizden geleni ardınıza koymayın. Bizim Gaziantep’te öyle bir teşkilatımız var ki gidin mitinginizi Fizan’da yapın deseniz bizim teşkilatımız bunu yine yapar. Demokrasi Meydanı’nda miting yapmamızı engelleyen herkes bilsin ki Gaziantep’in her yeri anamızın aşı tanrımızın başıdır. Bunları gönlü güzel milletimiz çok iyi biliyor. Yiğit Anteplilerin dediği gibi. Memleketi ambel beter ettiniz. Devletin imanlarını kullanarak bizi durduramazsınız. Bu yaşananlara en iyi cevabı önce Gaziantep, sonra tüm Türkiye verecek. Deva Partisi’nin olduğu her meydan Demokrasi Meydanı’dır. Bütün Gazianteplileri mitingimize davet ediyorum.”