27 Ekim 2021

Başkan Çeliktürk İddilarla İlgili İlk kez Konuştu...

haber/Photo_1632814272253.jpg

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk'e ait yapı denetim şirketi tarafından denetlenen bir binada kolanlarda yaşanan sorun güçlendirme çalışması ile giderildi. Binanın 4 kolonunda gerçekleştirilen güçlendirme çalışmasının ardından Şehitkamil Belediyesi binayla ilgili tüm yasal prosödürlerin tamamlandığına dair belgeleri tamamladı. 2020 Haziran ayında gerçekleştirilen bu çalışmalardan tam bir yıl sonra ise ilginç bir şekilde Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Çeliktürk'e ait denetim firmasına ceza geldi. Caze karşısında Çeliktürk bakanlığa gerekli itirazlarda bulundu.

"NORMALLEŞME ADIMLARIYLA BİRLİKTE GÜÇLENDİRME ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI"

Pandemi sürecinde yaşanan sorunun normalleşme süreciyle birlikte giderildiğini anlatan İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

"Eleştiri konusu olan binada 5 kolonda yaşanan sorun normalleşme adımlarının atılmasıyla birlikte giderildi. Sorun güçlendirme çalışmalarıyla sona erdi. Yapılan tüm adımlar fotoğrafları ve belgeleri ile birlikte uzun süredir elimizde. Sokağa çıkma yasaklarının bitmesiyle birlikte çalışmayı sürdüren firma yetkilileriyle görüşüp sorunun giderilmesi sağlandı. Yapılan çalışmaların ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gerekli incelemelerde bulundu ve sorun olmadığına kanaat getirdi. Fakat aradan geçen bir yılın ardından anlayamadığımız bir şekilde bakanlık tarafından ceza kesildiğine ilişkin haberdar olduk. Ceza üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığına itirazlarımızı yaptık."

"GAÜN'DEN BİLİRKİŞİ GEREKLİ İNCELEMELERİ YAPMIŞTI"

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk konuya ilişkin açıklamalarını daha sonra şu şekilde sürdürdü;
"Gaziantep Üniversitesi'nde bir dekan bilirkişi olarak incelemelerini tamamlamıştı. 16 Haziran 2020'de gerçekleştirilen bilirkişi incelemelerinde de bizim dediklerimiz ortaya çıktı. Daha sonra 4 kolonda güçlendirme çalışmaları için 23 Haziran 2020'de Şehitkamil Belediyesinden tadilat ruhsatı aldık ve sorun tamamen giderilmiş oldu. Bu yaşananları tamamen komedi olarak nitelendiriyorum."