29 Kasım 2023

Başkan Tahmazoğlu'ndan Seksenler Evine ziyaret!

Gaziantep’te bir ilke imza atan Koleksiyoner/Gazeteci İlhan Köklü, 1980’lı yılları tek bir evde toplayarak Gazianteplileri  ağırlamaya devam ediyor. 

haber/Photo_1698812615580.jpg

 

Gaziantep’te ilk ve tek olan 1980’li yıllara ait antika ürünlerin bulunduğu Seksenler Evi, çay bahçesi kültürünü de yanına alarak ziyaretçilerine adeta bir görsel şölen oluşturmaya devam ediyor.Nostaljinin kalbinin attığı yer olan  Seksenler evinin bu haftaki ziyaretçisi ise Şahinbey Belediye başkanı Mehmet Tahmazoğlu oldu.

 

“AİLECE GELİYORLAR, SEKSENLER EVİNİ  GEZİYORLAR

Gaziantep’te bir ilke imza atan Koleksiyoner/Gazeteci İlhan Köklü, Seksenler evine ziyaret ederek bizi onurlandıran Şahinbey Belediye başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ve ekibine teşekkür ediyorum.Köklü, “1980 ve daha önceki yıllara ait olan ürünleri tüm Türkiye’yi gezerek bir araya getirdiğini söyledi.Hizmete girdiğimiz günden buyana  Gaziantepliler, ailece geliyorlar, seksenler evini geziyorlar” dedi.

BURADA ÇOCUKLUĞUMU BULDUM

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şahinbey Belediye başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ise “Tarihe yolculuk yapmak ve çocukluğunu yaşamak isteyen tüm Gazianteplileri kesinlikle Seksenler Evini  ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum. Çocukluğumuzda kullandığımız, sıradan gözüyle baktığımız  şimdi  Seksenler evi'nde antika olarak karşımıza çıktı. Burda çocukluğumu buldum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

SEKSENLERİ YAŞAMAK İSTEYENLERİN ADRESİ 

Seksenler evi'nde  gaz lambasından taş plaklara, gramofondan radyolara, bakır eşyalardan okul önluklerine, dikiş makinelerinden daktilolara, biblolardan antika saatlere kadar birçok parça vatandaşların beğenisine sunuluyor. Antika eşyaları görmek ve satın almak için gelen vatandaşlar da geçmişe götüren şarkılar eşliğinde anılarına yolculuk yapıyor

Harikalar Diyarı tramvay durağı karşısında ziyaretçilerin büyük ilgisini gören  Seksenler Evi aile çay bahçesi Gazianteplileri  ağırlamaya devam ediyor...