29 Kasım 2023

BİR LEZZET KLASİĞİ: ÇITIR LAHMACUN

haber/Photo_1698216527659.jpg

2002 yılında Cesur Balkın tarafından kurulan Çıtır Lahmacun, Gaziantep’e lezzetiyle öncülük ediyor. Güneydoğunu mutfağının vazgeçilmezi olan lahmacunu Gaziantep usulü ile harmanlayıp adeta bir lezzet klasiği haline getiren “Çıtır Lahmacun” yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi görüyor. Günün her saatinde müşterilerini en iyi ve en titiz şekilde ağırlayan ‘Çıtır Lahmacun’ gastronomi kenti olan Gaziantep’te adeta bir lezzet durağı olmuş durumda.

YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİN VAZGECİLMEZ ADRESİ ÇITIR LAHMACUN 

Dünyanın en zengin mutfakları arasında olan ve bu başarısını UNESCO ile de taçlandıran Gaziantep’te daha öyle lezzetler var ki dünyanın birçok ülkesinden gelen yabancı turistler bile bu lezzeti tatmadan gitmiyor. Bey Mahallesi’nde faaliyet gösteren “Çıtır Lahmacun” Gaziantep’in uzun yıllardır önemli lezzet duraklarından biri olarak hizmet veriyor. Vatandaşların yakından tanıdığı ve ünü Gaziantep’in dışına çıkıp bir lezzet klasiği Çıtır Lahmacunu damak zevkini seven tüm müşterilerini bekliyor. Çıtır Lahmacun, muhteşem lezzeti, güler yüzlü personelleri, titiz ve hijyen konusunda da son derece duyarlı.

BİZİM İÇİN ÖNCELİK MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Yerli ve yabancı turistlerin ilgisinin oldukça fazla olduğu belirten Çıtır Lahmacun ikinci kuşak yöneticilerinden Enes Balkın, kaliteden asla taviz vermediklerini belirterek “Gaziantep’te lahmacun’a kalite getirmek adına bu işe girdiklerini” söyledi. Enes Balkın, 150 kişilik iş yerlerinde toplu serviste yaptıklarını belirterek “ Gaziantepli hemşerilerimiz her fırsatta memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Onların bu memnuniyeti ise bizim işimizi daha da iyi yapmamıza zorluyor. Biz lahmacunu hazırlarken içine sevgimizi de katarak konuklarımıza sunuyoruz. Gaziantep’in en leziz lahmacunun tadına bakmaları içinde tüm hemşerilerimizi bekliyoruz” açıklamasında bulundu.