24 Eylül 2023

Cengiz Şimşek Yeniden Başkan

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nin 2. Olağan Genel Kurulu toplantısında Müteşebbis Heyet Seçimleri yapıldı. Tek liste halinde gidilen seçimlerde Cengiz Şimşek yeniden Gaziantep OSB başkanı seçildi.

haber/Photo_1669130797044.jpg

Şehitkamil Kültür Merkezi'ndeki genel kurula ilgi yoğun oldu. Genel Kurula Vali Davut Gül, Milletvekili Mehmet Erdoğan, belediye başkanları, Oda ve Borsa başkanları  ve sanayiciler katıldı. Genel Kurulda Divan Başkanlığını GSO Başkanı Adnan Ünverdi yaparken, divan heyeti Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Akıncı ve Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanı Mehmet Çıkmaz'dan oluştu.

ORTAK AKIL, ORTAK YÖNETİM ANLAYIŞI

OSB Başkanı Cengiz Şimşek, Genel Kurulun açılışında yaptığı konuşmada, OSB'nin gerçekleştirdiği ve planladığı projelerini anlattı. Konuşmasına terörü kınayarak başlayan Başkan Şimşek, "Görevde bulunduğumuz süre içerisinde, sizlerin hiçbir zaman eksilmeyen desteğiniz ve güveniniz ile Organize Sanayi Bölgemizi geleceğe taşıyacak önemli projelere imza attık. Başarılar tesadüf değildir. Üreten, istihdam yaratan ve de ülkesine katma değer sağlayan siz sanayici dostlarımız bu duyguları çalışmalarınızla çok yakından bilmektesiniz. Siz sanayicilerimizin de söz sahibi olduğu yönetim şekli ve her birinizin fikirlerinin ne denli kıymetli olduğunun bilinciyle ortak bir yönetim oluşturduk. Hep birlikte çok çalıştık. Açık kapı mantığı ile her zaman ulaşılabilir olduk. Sanayicimizin önündeki engelleri ve bürokrasiyi minimuma indirdik" dedi.

OSB, TÜRKİYE YÜZYILI'NA GÜÇ KATARAK BÜYÜYOR

Başkan Şimşek, genel kurulda yaptığı konuşmada şöyle devam etti: "Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi 2023 Türkiye Yüzyılında gücüne güç katarak büyüyor büyümeye devam ediyor. Gururla söylüyorum ki küresel ekonomiye yön veren en önemli aktörlerden biri olduk. OSB’miz için öncelik arz eden projelerimizi sizlere kısaca anlatmak istiyorum.  11 milyon metrekarelik alan üzerinde kurulan  6. Organize Sanayi Bölgemizin kamulaştırma çalışmalarının %60’lık kısmını tamamladık. 2023 yılının ilk çeyreğinde ise yeni yatırımcılarımıza tahsis işlemlerini yapmaya başlayacağız.

OSB, MEGA PROJELERLE CAZİBE MERKEZİ OLUYOR

Fırat Nehri-OSB arası su isale hattı projemizi Bu projenin tamamlanması ile birlikte suya dayalı dokuma, iplik boyama ve buna benzer sektörler gelişecek ve sanayimizde çeşitlilik artacaktır. OSB Finans Merkezi,  OSB içerisine yapacağımız emniyet binası,  OSB içerisinde bulunan TSE Binası yerine yapacağımız 3 Çarşı Projesi, OSB Travmatik Acil Durum Hastanesi ve Erikli Köprülü kavşak projelerini yapacağız.Ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından çevreyolu mevkii Dülükbaba güzergahında yapılacak olan, kavşak projesinin yapımına destek olacağız. Bu kavşağı OSB içerisinde yaptığımız TAG otoyolu köprülü kavşağa bağlayarak ulaşımı rahatlatacağız.

devam ettiğini belirten Milletvekili Erdoğan, "Pandemiye rağmen, global krize rağmen sanayimiz büyüyor. Zaten dünyada iki ülke ekonomisi büyüyor. Birisi Çin, diğeri Türkiye. Sanayimiz büyürken, bu büyümeyi organize edecek bir başkana ihtiyaç var. Cengiz bey de bunu başarı ile yerine getiriyor. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi yüzde 30 büyüdü. Kendisine teşekkür ediyorum. Çünkü sanayi büyüdükçe ekmeğimiz büyüyor, Türkiye büyüyor. Bugün İstanbul'a, Kilis'e ve Karkamış'a atılan bombalar bunun içindir. Türkiye'nin büyümesini engellemek içindir" şeklinde konuştu.

OSB'NİN YENİ YÖNETİM KURULU

Konuşmaların ardından seçimlere gidildi. Tek liste halinde yapılan seçimlerin sonunda, Cengiz Şimşek başkanlığındaki asil yönetim kurulu listesinde, Özgür Özdağlı Mehmet Özmen, Hüseyin Ulutaş, Yaşar Erturhan, Ercan Sayın ve Necmettin Memiş yer aldı. Yedek liste ise Bayram Kemal Kılıç, Ferhan sağım, Uğur Nacarkahya, Hakan Aslansoy, İrfan Kılınç, Mehmet Özkaya ve Fazıl Özyaşar'dan oluştu.

ŞİMŞEK: SORUMLULUKLARIMIZIN BİLİNCİNDEYİZ

 

Başkan Cengiz Şimşek genel kurulun sonunda desteklerinden dolayı sanayicilere teşekkür etti. Şimşek, "Organize Sanayi Bölgesinin başkanlığına siz sanayicilerimizin güven ve takdiri ile bir kez daha seçilmiş olmanın onur ve sevincini yaşamaktayız. Bu görevin büyük sorumluluklar içerdiğinin bilincindeyiz. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinin  değerleri ve amaçları doğrultusunda  bize duyulan güven ve cesaretle Yeni Başkanlık dönemimizin daha güçlü ve büyüyen Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi olacağının temennisi ile yapılan müteşebbis heyet seçiminin sanayimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Her daim destekleriyle yanımızda olacağına inandığım, başta sayın valimiz olmak üzere, sayın Milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, Oda başkanlarımıza ve tüm sanayicilerimize teşekkürlerimi sunarım" dedi.