29 Kasım 2023

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN 23 NİSAN “ÇOCUK ŞENLİĞİ”

haber/Photo_1650693071642.jpg

Şahinbey Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği ve 3 gün sürecek olan “Çocuk Şenliği” başladı.

Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde 22-23-24 Nisan tarihleri arasında düzenlenen “Çocuk Şenliği” çocukların birbirinden renkli gösterileriyle başladı. Çocuklar gün boyunca yüzlerini boyatarak kendileri için hazırlanmış olan şişme oyuncaklarda, çocuk atölyelerinde ve Kukuli Müzikalinde doyasıya eğlendiler. Üç gün sürecek olan fuar her gün sabah 10.00’dan 18.00’a ve iki saat aradan sonra 20.00’dan 22.00’a kadar açık kalacak.

 

TÜM ÇOCUKLARIN 23 NİSAN BAYRAMINI KUTLUYORUM

Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, çocukların geleceğe hazırlanması noktasında tüm kurumların fedakarca çalıştığını belirterek “Türk milletinin millet iradesinin yansıdığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının yüz ikinci yıl dönümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Kıymetli çocuklar Türk milletinin geleceği sizin omuzlarınızda. Bunun için sorumluluğumuz çok fazla. Biz Şahinbey'de hem yerel yönetimlerimizle hem bütün kurumlarımızla sizlerin daha iyi hizmet alabilmeleri ve yaşam kalitelerini arttırmak adına çok önemli çalışmalar yapıyoruz. Daha iyi hizmet alabilmeniz için başta belediyemiz olmak üzere bütün kurumlarımız gayretle çalışıyor. Türkiye'nin 2023 ve 2071 hedeflerine kavuşacağına inancım tam olduğunu ifade etmek istiyorum. Bu vesile ile bir kez daha tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum” dedi.

 

ÇOCUKLARIMIZIN GELİŞİMİNİ DESTEKLİYORUZ

Çocukların gelişimi için eğitimin ve sporun her alanında yatırımlar yapıldığını ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu “Çocuklarımız bizim geleceğimiz, canlarımız, ciğerlerimiz, her şeyimiz. Onların eğitimde, sanatta, kültürde önünü açmak bizim en büyük vazifemiz. Çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için her zamana onların yanında olarak, onlara ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerimize boyama seti ve boyama kitabı hediye ettik. Çocuklarımıza ayrıca her ay kitaplar dağıtıp onları o dağıtımız kitaplardan sınavlar yaparak hediyeler veriyoruz. Çocuklarımızın kitaplara erişimini kolaylaştırmak adına mahallerimize Millet Kıraathaneleri açtık. Amacımız çocuklarımızın eğitimde, sanatta, kültürde, sporda her alanda gelişimini sağlamak. Ayrıca 6 takdir getiren öğrencilerimize bisiklet hediye ediyoruz ve şu ana kadar 40 bin bisiklet dağıtımı gerçekleştirdik. Amacımız çocuklarımızın hem başarısını yükseltmek hem de spora davet etmek, onların önünü açmak. Bu anlamda çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

 

ÇOCUKLAR EĞLENCEYE DOYACAK

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, 3 gün boyunca çocukların gün boyunca eğleneceklerini belirterek “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezimizde üç gün boyunca birbirinden renkli ve güzel etkinlikler düzenleyeceğiz. Müzikal gösterilerinin yanı sıra, çocuklarımız için şişme oyun grupları ve çocuk atölyeleri kurduk. Çocuklarımız üç gün boyunca doya doya eğlenecekler. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı'nın Çocuk Bayramı'nın çocuklarımıza, gençlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Hepinize bol eğlenceler diliyorum” diye konuştu

 

ÇOCUKLARIMIZA İNANCIM TAM

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç,  çocukların ay yıldızlı bayrağı gururla taşıyacaklarına inancının tam olduğunu belirterek “Dünya çocukları içerisinde en şanslı çocuklar olarak kendi çocuklarımızı görüyoruz. Böyle bir günü tüm dünya çocuklarına armağan ettiği için Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve minnetle anıyorum.Tüm çocuklarımızın Ay Yıldızlı bayrağı yüreklerinde taşıyarak ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inancım tamdır. Böylesi bir organizasyonu gerçekleştiren Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na ve organizasyonu yapan Şahinbey İlçe Kaymakamımız Tahir Şahin’e teşekkür ediyorum” dedi.

 

İSTİKLAL MARŞINI GÜZEL OKUYAN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Şahinbey Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen İstiklal Marşını Güzel Okuma yarışmasında dereceye giren anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri ödüllendirildi. Öğrenciler sahnede “Çocuk Şenliği” programında İstiklal Marşı’nı okudular

 

HEDİYE YAĞMURU  

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Kitap Fuarlarında olduğu gibi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği olan “Çocuk Şenliği” programında da çocukları ve vatandaşları hediye yağmuruna tuttu. Şenliğe çocukları ile gelen vatandaşlara dağıtılan biletlerdeki numaralar üzerinden yapılan çekiliş sonrası bisiklet, tablet, tişört, futbol topu ve daha birçok hediyeler verildi.

 

Düzenlenen Programa Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Mehmet Berk, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç, MHP İl Başkanı Cahit Çıkmaz, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, MHP Şahinbey İlçe Başkanı İlker Kızıklı, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.