21 Mayıs 2022

Uğur Dündar’dan RTÜK Başkanı’na: Haddinizi bilin

haber/AddText_01-22-08.49.33.jpg

 

TELE1’de yayınlanan Demokrasi Arenası programını sunan Gazeteci Uğur Dündar, RTÜK’ün TELE1’e verdiği cezaları eleştirerek RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’e tepki gösterdi. Dündar, kanala verilen cezalar nedeniyle kendisini sorumlu hissettiğini belirterek, “TELE1’e zarar veriyorum ve artık gerçekten bırakmayı düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine canlı yayına bağlanan TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ ise “Uğur ağabey siz bize zarar vermiyorsunuz, siz bize ancak onur verebilirsiniz” şeklinde konuştu.

Duayen Gazeteci Uğur Dündar’ın sunduğu Demokrasi Arenası programının bu haftaki konukları CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Kamuoyu Araştırmacısı Murat Gezici ve Ekonomist Selçuk Geçer oldu. Programda, RTÜK’ün TELE1 hakkında inceleme başlatma kararı alması tartışıldı.

TELE1’de yayınlanan Demokrasi Arenası programında gündemde öne çıkan başlıklar ele alındı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in duyurduğu TELE1 için inceleme başlatıldığına yönelik kararı değerlendiren Uğur Dündar, “Ben Uğur Dündar olarak yarım asırlık gazetecilik hayatımda ilkeli, sorumlu gazeteciliği benimsemiş birisi olarak her programda şunu belirtirim. Bu programda özel hayata girilmez, kimseye hakaret edilmez. Benim yayıncılık anlayışım budur. Ortaya söylenmiş bir söz ve hakaret içermeyen bir anlatım. Ama benim anladığım kadarıyla Sayın Ebubekir Şahin başından beri bizim programımızın toplumdaki yansımasının yüksek olması ve kamuoyu oluşturması nedeniyle bize husumet olarak nitelendirebileceğim bir yaklaşım içerisinde” diye konuştu.