Arama

"23 NİSAN, CUMHURİYETE GİDEN YOLDAKİ EN ÖNEMLİ KİLOMETRE TAŞIDIR”

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını millet olarak büyük bir coşku, gurur ve sevinçle kutluyoruz" dedi.

21/04/2024 10:59 | Son Güncelleme : 28/05/2024 10:42 | Müslüm OKATAN


"23 NİSAN, CUMHURİYETE GİDEN YOLDAKİ EN ÖNEMLİ KİLOMETRE TAŞIDIR”

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını millet olarak büyük bir coşku, gurur ve sevinçle kutluyoruz" dedi.Türkiye Büyük Millet Meclisinin, millet egemenliğinin ve demokrasinin sembolü olduğuna dikkat çeken İMO Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez, mesajında, "Birinci Dünya Savaşı sonrası vatanımızın işgal edildiği, milletimizin özgürlüğüne ve bağımsızlığına kast edildiği bir dönemde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Kurtuluş Savaşımıza öncülük etmiş, tarihte eşine az rastlanır bir bağımsızlık mücadelesi ile yurdumuzu işgalden kurtarmış ve laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasını sağlamıştır" diyerek, TBMM'nin kurulmasının tarihimizdeki yeri ve önemini ifade etti.

Başkan Güçyetmez, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, TBMM'nin ilk başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını dünya çocuklarına armağan ederek, çocuklara verdiği değeri ve duyduğu güveni göstermiştir. Çünkü, iyi eğitim almış, bilime ve teknolojiye açık, vatan ve millet sevgisi ile donanmış bir gençlik ülkemizin en büyük gücüdür. İnanıyoruz ki, çocuklarımız ve gençlerimiz, kendilerine duyulan bu güveni boşa çıkarmayarak, ülkemizin çağdaş uygarlık seviyesine çıkmasında üzerlerine düşen görevi tam olarak yerine getirecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bu toprakları vatan yapan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yarınlarımız olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Hakan Fidan'dan Brüksel'de diplomasi trafiği!

Hakan Fidan'dan Brüksel'de diplomasi trafiği!

Bakan Hakan Fidan, Brüksel'de bugün yapılacak olan NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı öncesinde NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile bir araya geldi.

5 ay önce
Antalyalının yazı bitmiyor! Kasım ayında sörf yaptılar

Antalyalının yazı bitmiyor! Kasım ayında sörf yaptılar

Antalya’nın Alanya ilçesinde sahile inen bir grup, 24 derece sıcaklığındaki denizde 6 saat boyunca sörf yaparak denizin tadını çıkardı.

5 ay önce
'Emniyetle Engelsiz Yarınlar Projesi'yle engellilerin yüzü güldü

'Emniyetle Engelsiz Yarınlar Projesi'yle engellilerin yüzü güldü

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesinin projesi kapsamında hayırsever desteğiyle 150 engelliye akülü araç hediye edildi.

5 ay önce