Arama

ÇOCUKLAR EBEVEYNLERİ İLE EĞLENİRKEN EĞİTİM DE ALIYOR

28/06/2024 12:28 | Son Güncelleme : 22/07/2024 01:21 | Müslüm OKATAN


ÇOCUKLAR EBEVEYNLERİ İLE EĞLENİRKEN EĞİTİM DE ALIYOR

ÇOCUKLAR EBEVEYNLERİ İLE EĞLENİRKEN EĞİTİM DE ALIYOR

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’ndan (GASMEK) yararlanan kursiyerler ve çocukları Aile Katılım Programı ile iletişimlerini geliştiriyor, kaliteli zaman geçirme imkanı buluyor. 

 

Başarılara imza atan, 36 merkeziyle yüzbinlere ulaşan GASMEK; Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliğinde ilan edilen “Aile Yılı” kapsamında "Çocukların Toplum ve Ev Temelli Erken Çocukluk Eğitim Hizmetlerine Erişimlerinin Desteklenmesi” programı için harekete geçti. GASMEK yeni program kapsamında hizmet binalarındaki 3-6 yaş oyun alanlarında çalışma başlattı.

 

GASMEK kursiyerlerinin çocuklarını bırakabildiği alanlarda uzmanlarca erken çocukluk eğitimi, gelişimi ve erken öğrenme alanında etkileşimli eğitimler veriliyor. Ayrıca programda uygulanan etkinliklerle anne çocuk etkileşimi sağlanırken, ebeveynlerde aile katılımının önemi konusunda farkındalığın arttırılması amaçlanıyor. 

 

Programda ebeveyn ve çocuk arasında iletişimi güçlendirmek için el işi çalışmaları, empati etkinlikleri ve sosyal etkileşimi arttıracak faaliyetler yürütülüyor. 

 

“EBEVEYNLER VE ÇOCUKLAR DAHA İYİ BİR SOSYAL ETKİLEŞİM SAĞLIYOR”

 

Programın uygulandığı GASMEK merkezinde görev yapan 3-6 Yaş Oyun Alanı Okul Öncesi Öğretmeni Elif Tuba Yılmaz Çelik, Aile Katılım Programı’nın olumlu geri dönüşler aldığını belirterek şunları söyledi: 

"Ailelere ortam sağlayarak kaliteli zaman geçirmelerini hedefledik. Ebeveynler ve çocuklar daha iyi bir sosyal etkileşim sağlıyorlar. Birlikte daha iyi vakit geçiriyor, etkinlikler yapıyorlar, çocuklarını anlamaya çalışıyorlar. Çocukların özelliklerini öğrenmeye başlıyorlar bu ortamda. Daha fazla çocuklarını tanıma fırsatı sunuluyor. Velilerimiz çok memnun. Çok güzel vakit geçiriliyor, velilerimizde çocuklarımızla beraber sosyalleşiyor, sosyal etkileşimleri artıyor. Çocuklar ve velilerle birlikte empati alanına indik biz. Bunların haricinde el işi, etkinlikler, oyuncaklar yapıyor, süsler hazırlıyorlar. Bunları birlikte yapıyorlar, anı olarak kalıyor ve evlerine götürüyorlar. Buraya çok güzel katılımlar oluyor, daha da fazla olmasını istiyoruz.”     

 

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.