Arama

DEPREMZEDE BELGİN SELVİ YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR

03/07/2024 14:30 | Son Güncelleme : 22/07/2024 00:52 | Müslüm OKATAN


DEPREMZEDE BELGİN SELVİ YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR

DEPREMZEDE BELGİN SELVİ YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR

 

ENKAZ ALDINDAN ÇIKTI, ŞİMDİ YÜRÜMEK İSTİYOR!

 

Adıyaman’da 6 Şubat depreminde 5 gün göçük altına kalan, iki bacağını ve bir kolunu kaybeden depremzede Belgin Selvi, yeniden yürüyebilmenin hayalini kuruyor. Aylarca çeşitli sağlık kuruluşunda tedavi gören Selvi’nin ihtiyaç duyduğu özel protezin maliyeti 190 bin Euro. Aile, şimdiye kadar 40 bin Euro toplarken, kalan 150 bin Euro içinse hayırseverlerden destek bekliyorlar. 

 

ENKAZ ALTINDAN MUCİZE ESERİ KURTULMUŞTU

 

Adıyaman’da yaşayan 48 yaşındaki Belgin Selvi, asrın felaketi olarak hafızalara kazınan 6 Şubat depremine 5 katlı binanın 4. Katında yakalandı. 5 gün enkaz altında kalan Selvi’ye tam 5 gün sonra ulaşıldı. Ayak ve kollarından ağır yaralı olan Selvi, ambulans ile Adıyaman Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Doktorlar Selvi’nin iki ayak ve sol kolunu Ampütasyon operasyonu ile alarak yaşama tutunmasını sapladılar. Daha sonra İstanbul ve İzmir’e sevk edilen Selvi’ye kozmetik protez takılamadı. Doktorlar aileye, yurt dışından getirilecek özel protezlerle Selvi’nin elini ve kolunu kullanabileceğini söylediler. 

 

İKİ AYAĞINI VE SOL KOLUNU KULLANMIYOR

 

Protez taktırmak için gittiği her yerde çözüm bulmayan ve yatağa bağlı olarak yaşayan Belgin Selvi, Manisa’da bulunan kızınin yanına yerleşti. Tüm ihtiyaçlarını kardeşi yardımıyla gideren Selvi’nin tekrar ayaklarını ve kolunu kullanabilmesi için yakınları çözüm aramaya başladılar.  Aile Hollanda ve Almanya’da bulunan özel protezi alabilmek için kampanya başlattı. 190 bin Euro olan özel protez için şu ana kadar 40 bin Euro toplanırken, kalan kısım içinse hayırseverlerin desteği bekleniyor. Yaklaşık bir yılı aşkın süredir yatağa bağlı olarak yaşayan Selvi’nin tek hayali protezlerine kavuşmak ve tekrar hayata bağlanmak. 

 

‘’HAYIRSEVERLERE SESLENDİ’’

 

Adıyaman’da 6 Şubat depremiyle bütün hayatı değişen Belgin Selvi, ‘’Yaşadıklarım bir kabus gibi gözümün önünden gitmiyor. Defalarca operasyon geçirdim. Çok acılar yaşadım. Şimdi ise yatağa bağlı yaşıyorum. Bu süreçte ailem ve yakınlarımdan çok destek gördüm. Hepsine teşekkür ediyorum. Doktorlar iki bacagım ve sol kolum alındığı için kozmetik protez takamadılar. Özel protez alacak maddi durumumuz yok. Bu nedenle yardımseverlerden destek bekliyorum. Tek hayalim protezlere kavuşmak ve kendi ihtiyaçlarımı kendim üstlenerek aileme yük olmamak.’’ Diye konuştu.

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Hakan Fidan'dan Brüksel'de diplomasi trafiği!

Hakan Fidan'dan Brüksel'de diplomasi trafiği!

Bakan Hakan Fidan, Brüksel'de bugün yapılacak olan NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı öncesinde NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile bir araya geldi.

7 ay önce
Antalyalının yazı bitmiyor! Kasım ayında sörf yaptılar

Antalyalının yazı bitmiyor! Kasım ayında sörf yaptılar

Antalya’nın Alanya ilçesinde sahile inen bir grup, 24 derece sıcaklığındaki denizde 6 saat boyunca sörf yaparak denizin tadını çıkardı.

7 ay önce
'Emniyetle Engelsiz Yarınlar Projesi'yle engellilerin yüzü güldü

'Emniyetle Engelsiz Yarınlar Projesi'yle engellilerin yüzü güldü

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesinin projesi kapsamında hayırsever desteğiyle 150 engelliye akülü araç hediye edildi.

7 ay önce