Arama

Milletvekili Meriç’in Kurban Bayramı Mesajı

CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç, Kurban Bayramı öncesi yüksek enflasyon, hayat pahalılığı ve halkın yaşamsal sorunlarına dikkat çekerek, ‘’Bayrama maalesef buruk gireceğiz’’ dedi.

15/06/2024 18:52 | Son Güncelleme : 22/07/2024 01:44 | Müslüm OKATAN


Milletvekili Meriç’in Kurban Bayramı Mesajı

Gaziantep’te Ormanlara Giriş 3 Ay YasaklandıBayram öncesi Gaziantep Kasaplar Odası'ndan ö...Gaziantep'te su kesintisi! İşte 14 Haziran da...Gaziantepliler lütfen dikkat! Yangınlara karş...Başarıyı hazmedemiyorlar!Gaziantep’te Ormanlara Giriş 3 Ay YasaklandıBayram öncesi Gaziantep Kasaplar Odası'ndan ö...Gaziantep'te su kesintisi! İşte 14 Haziran da...Gaziantepliler lütfen dikkat! Yangınlara karş...Başarıyı hazmedemiyorlar! Ana Sayfa GENEL Milletvekili Meriç’in Kurban Bayramı Mesajı 15 Haziran, 2024, Cumartesi 13:08 Abone ol CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç, Kurban Bayramı öncesi yüksek enflasyon, hayat pahalılığı ve halkın yaşamsal sorunlarına dikkat çekerek, ‘’Bayrama maalesef buruk gireceğiz’’ dedi.  ‘’HALKIN ALIM GÜCÜ TÜKENDİ’’ Peşe peşe gelen zamlar, yeni vergiler ve uygulamalarla halkın, esnafın, emeklinin, işçinin ve memurun evini geçindirmekte zorlandığına dikkat çeken Meriç, ‘’Sürekli vatandaştan fedakarlık bekleyen AKP, halkın alım gücünü yok etti. Emekli, asgari ücretle çalışan işçi ve kirada oturan bir memur nasıl kurban kesecek. Diğer yandan depremzedeler bu bayramı da çadırlarda ve konteynırlarda idrak edecekler. Yaşamsal alandaki tüm sorunları sürekli ötelendiği bir süreçte bayramı mutlu ve huzurlu bir şekilde nasıl kutlayabiliriz.’’ dedi.  ‘’EKONOMİ UYGULAMALARI İFLAS ETMİŞTİR’’ AKP’nin ekonomi alanındaki tedbirlerinin hiçbir olumlu sonuç oluşturmadığını ifade eden Meriç, ‘’Son günlerde görüyoruz ki, kentler kendi içlerinde fahiş fiyatlarla mücadelede çözümler üretmeye başladılar. Özellikle belediyeler kent lokantaları, ekmek satış noktaları açarak vatandaşa kolaylık sağlamaya çalışıyor. Bu durum AKP hükümetinin ne denli bir başarısız ekonomi politikası yürüttüğünün açık göstergesidir. Çiftçileri yok sayan, tarım ve hayvancılığı bitme noktasına getiren AKP, maalesef hayat pahalılığının ve fiyatlardaki dengesizliğin tek sorumlusudur. Cumhuriyet Halk Partisi belediyeleri işte bu noktada başlattıkları uygulamalarla halka biraz nefes aldırmaya başladılar. İnşallah CHP iktidarında halkımız tekrar refaha ve rahata kavuşacaktır’’ diye konuştu.  ‘’YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA RUHUMUZU DİRİ TUTMALIYIZ’’ Dini bayramların ekonominin iyi gitmediği, gelir adaletsizliğinin yaşandığı dönemlerde daha iyi anlaşıldığına dikkat çeken Meriç, şunları söyledi: ‘’İşte bu süreçte yardımlaşma ve dayanışmaya büyük özen göstermeliyiz. Bu mübarek günlerde şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyorum. Baş tacımız olan şehit ailelerimiz ve gazilerimize layık oldukları saygıyı her bayramda olduğu gibi bu bayramda da gösterecek ve yanlarında olacağız. Yine bu bayramda da kaderine terk edilen depremzedelerimizin yanında olacağız Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramı’nın milletimiz .ve İslam âlemi başta olmak üzere tüm insanlığa barış, sevgi, mutluluk ve sağlık getirmesini temenni ediyorum. Bayramımız mübarek olsun."

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

MEHMET NACİ ÖZKALALI, ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ BAĞIMSIZ MECLİS ÜYESİ ADAYI OLDU

MEHMET NACİ ÖZKALALI, ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ BAĞIMSIZ MECLİS ÜYESİ ADAYI OLDU

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Adayı Mehmet Naci Özkalalı, Şehitkamil halkının desteğini bekliyor.

6 ay önce
AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye başkan adayı kesinleşti

AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye başkan adayı kesinleşti

Türkiye Yerel Seçimleri için geri sayım başladı. 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan seçim öncesi Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde AK Parti'nin birçok il için belediye başkan adayını duyurdu. Gaziantep Belediye Başkan adayı ise 15 Ocak'ta açıklanacak.

6 ay önce
ÖZKALALI'DAN 10 OCAK MESAJI

ÖZKALALI'DAN 10 OCAK MESAJI

Şehitkamil Belediyesi Bağımsız Meclis üyesi Adayı Mehmet Naci Özkalalı,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

6 ay önce