Arama

Güneydoğulu Hububatçılar Dubai'ye Çıkarma Yapacak

16/02/2024 07:38 | Son Güncelleme : 23/04/2024 05:17 | Müslüm OKATAN


Güneydoğulu Hububatçılar Dubai'ye Çıkarma Yapacak

19-23 Şubat 2024 tarihlerinde Dubai’de düzenlenecek olan Dubai Gulfood 2024 Uluslararası Gıda Fuarı’na Güneydoğu Anadolu Bölgesinden toplam 39 firmanın katılacağını açıklayan Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Celal Kadooğlu fuar süresince katılımcı firmalara diğer Hububat Birlikleriyle TGİ çatısı altında birleşecekleri stantta info hizmeti vereceklerini sözlerine ekledi.

 

Celal Kadooğlu Başkanlığında GAİB hizmet binasında toplanan Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu, gündemi değerlendirerek 2024 yılı içerisinde düzenlenecek olan alım heyetleri ve ticaret heyetleriyle ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. 2024 yılında Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülen uzak ülkeler projesi kapsamında tespit edilen ülkelere yönelik ticaret heyetleri ve alım heyetleri düzenleyeceklerini ifade eden Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Celal Kadooğlu Türkiye’nin sahip olduğu yüksek potansiyelin daha iyi değerlendirilmesi ve yeni pazarlar bulunabilmesi için dünyanın farklı kıtalarındaki ülkelere yönelik adeta bir seferberlik başlattıklarını da sözlerine ekledi.

 

için büyük önem taşımaktadır. Sektörümüzle ilgili yenilikleri yakından takip etme şansı yakalarken rakip ülkelerin izlediği yolları da görmek elbette önümüzdeki süreçte oluşturulacak yeni projeler açısından büyük önem taşıyor, Fuarın bütün katılımcılar için başarılı geçmesini temenni ediyorum” dedi. 

Hububat İhracatçıları 2024’e İyi Bir Başlangıç Yaptı

2024 yılının ilk ayında GAİB’ten toplam 282 milyon 278 bin dolarlık ihracatla iyi bir başlangıç yapıldığını da ifade eden Başkan Celal Kadooğlu “Birliğimiz üyesi firmalarımız Ocak 2024 döneminde toplam 146 ülkeye yönelik 282 milyon 278 bin dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. 2023 yılını büyük bir rekorla kapatan ihracatçılarımız 2024 yılında da yeni başarı öyküleri yazacaklarına inanıyoruz. Birlik olarak ihracatçılarımızın her türlü sorunlarının çözümünde üzerimize düşenleri yapmaya devam edeceğiz. 2024 yılının ocak ayında en fazla ihracatı gerçekleştirilen ürünlerimiz arasında ilk sıralara makarna, buğday unu, tatlı, bisküvi ve gofretlerin yanı sıra ayçiçek yağı, çikolata ve gofret çeşitleri gibi ürünler aldı. Bu süreçte en fazla ihracat gerçekleştirilen bölgeler arasında ilk sırayı Ortadoğu Ülkeleri alırken Ortadoğu'yu Afrika ve Amerika ülkeleri takip etti. Ülke bazlı ihracatta ise en fazla ihracatı Irak, Birleşik Devletler, Suriye,  Venezuela, Libya ve Suudi Arabistan’a gerçekleştirdik” dedi. 

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren 80 maddelik kanun teklifi görüşmeleri başladı

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren 80 maddelik kanun teklifi görüşmeleri başladı

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmündeki Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na geldi.

4 ay önce
Kamu görevlilerine yapılan fazla ödemenin tahsilatının esasları belli oldu

Kamu görevlilerine yapılan fazla ödemenin tahsilatının esasları belli oldu

Kamu görevlilerine fazla ve yersiz gibi nedenlerle yapılan ödemelere ilişkin takip ve tahsis işlemlerine özgü esaslar düzenlendi.

4 ay önce
Zirve tekrardan değişti: Türkiye'nin en zengin listesi güncellendi listede Gaziantep'den o isim de var

Zirve tekrardan değişti: Türkiye'nin en zengin listesi güncellendi listede Gaziantep'den o isim de var

Türkiye'nin en zengin listesi güncellendi listede Gaziantep'den o isim de var

3 ay önce