Arama

MERİÇ: AKP DERS ALMAMIŞ AYRIŞTIRMA DEVAM EDİYOR

25/04/2024 11:05 | Son Güncelleme : 18/06/2024 06:11 | Müslüm OKATAN


MERİÇ: AKP DERS ALMAMIŞ AYRIŞTIRMA DEVAM EDİYOR

MERİÇ: AKP DERS ALMAMIŞ AYRIŞTIRMA DEVAM EDİYOR

CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç, Ak Parti Milletvekillerinin Ankara’da Gaziantep’in sorunlarının konuşulduğu toplantılara diğer partilerin milletvekillerini davet etmemelerine tepki göstererek, ‘’AKP seçim sonuçları okumak yerine eski alışkanlıkları sürdürmeye kararlı gözüküyor’’ dedi.

‘’NEREDE ORTAK AKIL?’’

Gaziantep’in tüm milletvekillerinin sorunların çözümünde ortak hareket etmesinin birlik, beraberlik ve müşterek akıl açısından son derece önemli olduğuna dikkat çeken Meriç, ‘’Gaziantep'te ortak akıl sloganlarını seslendiren AKP Milletvekilleri Ankara'da kentin sorunlarını Bakanlara iletirken, AKP aklı ile hareket etmeye devam ediyor. Kentin diğer vekillerini sorunlara çözüm toplantılarına davet etmeyen AKP, seçimlerden halen bir ders çıkartamamış. Kentin sorunlarına ilişkin onlarca soru önergesi verip, sürekli dile getiren bir Milletvekili olarak bu anlayışa rağmen çözüm önerilerimizi ve halkımızın bize ilettiği konuları gündemde tutmaya devam edeceğiz.’’ dedi.

‘’BU YAKLAŞIM SORUN ÇÖZMEZ SORUN YARATIR’’

AKP’nin bu yaklaşımının sorunlarına çözmekten öte yeni sorunlara zemin hazırladığına dikkat çeken Meriç, şunları söyledi: ‘’TBMM’de bakanlıklara yönelttiğimiz birçok soru var. Bu soruların cevabını beklerken kapalı kapılar ardından sorunların çözüm girişimi siyasi etiğe de yakışmaz. Bu anlayış devam ederken ortak akıl, Gaziantep modeli gibi söylemlere sığınmak acemilik ve iş bilmezliktir. Bu ayrıştırma sorun çözmez sadece dezenformasyon oluşturur. Söylemde ortak akıl eylemde popülist bir anlayış sergileyen AKP’ye halk 31 Mart'ta gerekli cevabı verdi. İlk genel seçimde halk bir kez daha bu kibir ve bencil siyaseti sandığa gömecektir. Cumhuriyet Halk Partisi ile katılımcı anlayış, ayrıştırmayan, birleştiren ve sözde değil özde ortak akıl ile hizmet eden kadrolar iş başında olacaktır.’’

Meriç, CHP milletvekilleri olarak halkın yaşamsal alandaki tüm sorunlarını TBMM’ye taşımaya devam ettiklerini ve sözde değil özde ortak akılı savunmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi. 

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gaziantep'te MHP'de Adaylar Açıklandı

Gaziantep'te MHP'de Adaylar Açıklandı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep'te Araban, Oğuzeli ve Karkamış Belediye Başkan adayları belli oldu.

4 ay önce