Arama

CHP’Lİ ÖZTÜRKMEN, ZABITALARIN BROŞÜR DAĞITMASINA SERT TEPKİ

18/02/2024 06:44 | Son Güncelleme : 23/04/2024 05:00 | Müslüm OKATAN


CHP’Lİ ÖZTÜRKMEN, ZABITALARIN BROŞÜR DAĞITMASINA SERT TEPKİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta memurlarının mevcut Belediye Başkanı ve aynı zamanda 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’den Belediye Başkan adayı olan Fatma Şahin’in broşürlerini dağıtmalarına tepki gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta memurlarının mevcut Belediye Başkanı ve aynı zamanda 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’den Belediye Başkan adayı olan Fatma Şahin’in broşürlerini dağıtmalarına tepki gösterdi. Öztürkmen, hem Belediye Başkanı’nın hem de Zabıta memurlarının TCK’ya göre suç işlediğini belirtti

Gaziantep’te, Büyükşehir Belediye Başkanı ve 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’den yeniden aday gösterilen Fatma Şahin’in seçim broşürlerinin Zabıta memurları tarafından dağıtılması kent genelinde büyük tepkilere neden oldu.

 

Zabıta memurlarının broşürleri, işyerleri ve sokaklarda vatandaşlara dağıtma görüntüleri sosyal medyaya düşerken, CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen, mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan adayı Fatma Şahin’in broşürlerinin Zabıta memurları tarafından dağıtılmasının Türk Ceza Kanunu’na (TCK) göre suç teşkil ettiğini söyledi.

Seçimlerde, yarışmaların silahların eşitliği ilkesine uygun olarak yapılması gerektiğini, bu nedenle mevcut Belediye Başkanı ve AKP adayı Fatma Şahin ve görevlileri duyarlı olmaya davet eden Öztürkmen,” AKP kendini devlet olarak kabul etmeye başladı. Devlet memuru sıfatını taşıyan 657 sayılı yasaya tabi zabıta memurlarının bir adayın broşürlerini dağıtması açıkça Türk Ceza kanununa göre suçtur. Ayrıca siyasi etiğe de aykırıdır. Bir aday devletin tüm imkanlarını kullanarak Devlet Memurları eliyle, Zabıta memurlarına broşür dağıtır, afiş dağıtır ya da çeşitli vesilelerle yaptırırsa bu açıkça görevin kötüye kullanılması açısından suçtur. Ayrıca, memurlar açısından yasaya aykırı emre uymakta suçtur. Bu nedenle de hem memur arkadaşları, görevlileri hem de sayın belediye başkanını duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gaziantep'te MHP'de Adaylar Açıklandı

Gaziantep'te MHP'de Adaylar Açıklandı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep'te Araban, Oğuzeli ve Karkamış Belediye Başkan adayları belli oldu.

2 ay önce